komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 1 października 2020

Danuty, Remigiusza

Nie ma winnych tragicznej śmierci 16-latka

piątek, 6.9.2019 10:41 , komentarze: 13 , odsłony: 7618

Umorzeniem śledztwa zakończyło się postępowanie prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Świdnicy a dotyczące tragicznej śmierci 16-letniego chłopca, który 2 marca tego roku spadł z nieczynnej kładki kolejowej i zahaczył o trakcje.

Według ustaleń śledczych feralnego wieczora grupa młodych ludzi przeskoczyła przez prawidłowo zabezpieczoną siatkę i przeszła na nieczynną od 2015 roku kładkę kolejową (służącą wcześniej tylko i wyłącznie pracownikom kolei). Tam młodzież spożywała niewielkie ilości alkoholu. Na pomysł wskoczenia do wagonu wpadł 16-letni pokrzywdzony. 

- Chłopak przeszedł przez siatkę, następnie chwytając się poręczy, zahaczył lewą nogę o trakcję. Został porażony prądem i spadł do wagonu towarowego - relacjonuje Marek Rusin, prokurator rejonowy.

Pomocy, z narażeniem własnego życia, udzielała poszkodowanemu młoda kobieta. W tym czasie jej koleżanka wezwała pomoc. Na miejscu pojawili się także pracownicy kolei.

- Wyłączono prąd, który stanowił ogromne zagrożenie dla wszystkich udzielających pomoc. Pracownicy kolei według naszych ustaleń zachowali się prawidłowo. Dziewczyna, która reanimowała chłopca miała ogromne szczęście - dodaje prokurator.

Śledztwo prowadzone było w trzech kierunkach: nieumyślnego spowodowania śmierci, ewentualnego narażenia osób na bezpośrednią utratę życia lub zdrowia oraz prawidłowości udzielanej pomocy. We wszystkich zakresach zostało umorzone.

- Do tragicznej śmierci chłopca nie przyczyniły się w żaden sposób osoby trzecie, a decyzja o skoku z kładki była jego decyzją samodzielną. Nie znaleźliśmy także dowodów na to, by kładka nie była zabezpieczona: przed wejściem zamontowano siatkę, znajdowały się tam także tablice informacyjne. Okresowo przeprowadzano również przeglądy. Naszym zdaniem pomoc chłopcu została udzielona, nie znaleźliśmy żadnych nieprawidłowości, stąd decyzja o umorzeniu śledztwa - dodaje szef świdnickiej prokuratury, Marek Rusin.

 

 

Wasze komentarze

racja
piątek, 06.09.2019 13:25 autor: aw
Michał,popieram
piątek, 06.09.2019 16:11 autor:
Ja też popieram Pap-a i innych. Jednak tych którzy nie...
sobota, 07.09.2019 11:11 autor: JurekeM
Był zakaz wstępu był więc po co te gadanie
sobota, 07.09.2019 07:20 autor: Krzys
Prawidlowo Zabezpieczona to jakaś kpina .....
piątek, 06.09.2019 11:53 autor:
środa, 30.9.2020 10:25
wtorek, 29.9.2020 11:47
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD