„Nazywam się Miliard/One Billion Rising”. Kolejny raz zatańczą przeciwko przemocy

wtorek, 25.1.2022 12:01 596 1

„Nazywam się Miliard/One Billion Rising”. Kolejny raz zatańczą przeciwko przemocy

Po raz kolejny świdniczanki dołączą do wyjątkowej, międzynarodowej inicjatywy społecznej i wspólnie zatańczą przeciwko przemocy wobec kobiet! Co roku na całym świecie odbywa się akcja “One Billion Rising”, której polska edycja to “Nazywam się Miliard”.

Akcja One Bilion Rising to nie tylko taniec przeciwko przemocy. To wiele zagadnień, które na równi głoszone są wraz ze sprzeciwem wobec przemocy kobiet. Przemoc to nie tylko ataki fizyczne, to również trudności w egzekwowaniu alimentów czy też zależność finansowa. Przemoc to także po rozstaniu dorosłych utrudnianie kontaktów z dzieckiem.

Od czterech lat Świdnica bierze udział w ogólnoświatowej akcji – Nazywam się Miliard – ogólnoświatowej kampanii społecznej przeciw przemocy wobec kobiet, zapoczątkowanej w 2011 roku przez Eve Ensler. Elementem wspólnym jest taniec, ponieważ tańcząc kobiety mają „rządzić” swoim ciałem. My po raz kolejny zapraszamy wszystkich – panie i panów do wspólnego tańca. Tak jak w całej Polsce spotykamy się 14 lutego tym razem w Galerii Świdnickiej. Będziemy tańczyć, ale będzie to tez okazja do zapoznania się z narzędziami i instytucjami, które wspierają pokrzywdzone kobiety. Przyłącz się do nas i zatańcz z nami – mówi  Violetta Mazurek, koordynatorka świdnickiej akcji.

foto - archiwum

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Henio wtorek, 25.01.2022 14:23
Czy zaproszą biedronia co bił MATKĘ ???