komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 6 marca 2021

Rózy, Jordana

Nauczyciele i pracownicy oświaty przetestowani: ile osób się zgłosiło, a ile uzyskało wynik pozytywny?

piątek, 15.1.2021 11:08 , komentarze: 1 , odsłony: 2811
kategorie artykułu:

Od poniedziałku, 11 stycznia br. trwają testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół. Z informacji przekazanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego wynika, że w trakcie trzech dni akcji, od poniedziałku do środy, wymazy pobrano od 80 tys. osób. Wyniki otrzymało 60 tys. z nich. Pozytywny test na obecność koronawirusa otrzymało jedynie 1133 osób tj. 2 proc. wszystkich wyników badań. A jak przedstawiają się dane z powiatu świdnickiego?

Najchętniej badaniu poddają się nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni w województwach: podkarpackim (87%), warmińsko-mazurskim (86%), łódzkim (84%) i lubelskim (81%). Najmniej chętnie poddają się badaniu osoby w województwach: mazowieckim (67%) i podlaskim (69%). Badania potrwają do 15 stycznia 2021 r. - wynika z danych GIS-u.

Przypominamy, że badania są dobrowolne i bezpłatne. Mogą się na nie zgłosić się nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy szkoły, tj.: obsługa administracyjna, kierownictwo szkoły, personel sekretariatu, personel pomocniczy, personel odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, personel sprzątający, a także personel wykonujący bieżące prace naprawcze na terenie szkoły.

Wcześniej, za pośrednictwem kuratoriów oświaty i Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych zebrano informacje o zapotrzebowaniu na testy. Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne zbierały listy imienne i oświadczenia od każdego zainteresowanego badaniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz na badanie. Każdy nauczyciel i pracownik szkoły, który zgłosił się do badania otrzymał odpowiednie skierowanie. Badania można zrobić w 600 punktach wymazowych na terenie kraju. Akcję wspomaga 130 zespołów Wojsk Obrony Terytorialnej.

W powiecie świdnickim testom poddało się w sumie 556 osób, z czego 5 otrzymało wynik pozytywny (w tym 3 nauczycieli i 2 pracowników niepedagogicznych), a więc 1% pracowników szkół uzyskało wynik dodatni.

 

Wasze komentarze

czwartek, 4.3.2021 12:05
czwartek, 4.3.2021 08:52
1
poniedziałek, 1.3.2021 09:02
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica