komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

poniedziałek, 18 czerwca 2018

Marka, Elzbiety

Nasi strażacy tuż za podium

poniedziałek, 11.6.2018 13:06 , komentarze: 1 , odsłony: 239
kategorie artykułu:

XV MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO W SPORCIE POŻARNICZYM, to mówiąc językiem potocznym, a więc nieoficjalnym, piętnaste z kolei dolnośląskie święto strażackiego sportu. Specyficzne, ponieważ strażacka służba rządzi się swoimi prawami, ale też jednocześnie mające wiele wspólnego ze sportem powszechnym i jego ideałami.

Tu bowiem, tak jak w wielu innych dyscyplinach sportu, najważniejsze są takie wartości jak doskonałe przygotowanie psychiczne i fizyczne, czy koleżeństwo przejawiające się poprzez współdziałanie w drużynach.

To także uczciwa, ale i nieustępliwa sportowa walka… Te i wiele innych cennych walorów zaświadczają o tym, że sport w wydaniu strażackim jest jedną z tych pięknych domen,które kształtują strażaka w jego bardzo szczególnym zawodzie.

Czy takie właśnie świadectwo dały tegoroczne wojewódzkie zmagania? Niewątpliwie tak, o czym najlepiej świadczą spontaniczne reakcje na sukcesy, ale i porażki, czy ożywione dyskusje w sekretariacie zawodów, gdzie kierownicy ekip z wigorem bronili swoich drużyn przed twardymi niejednokrotnie werdyktami sędziów. To wszystko składało się na pewną niepowtarzalną atmosferę sportowych zmagań.

- Chciałbym zwrócić uwagę na inny,sygnalizowany już na wstępie fakt. Ten mianowicie, że było to sportowe i przyjacielskie spotkanie strażackich ekip z całego województwa dolnośląskiego. Za to właśnie, gratulując zwycięzcom- podziękował wszystkim uczestnikom XV Mistrzostw Sportów Strażackich zastępca komendanta wojewódzkiego PSP, bryg. Piotr Grzyb.

Do rywalizacji stanęło w sumie 26 reprezentacji jednostek z całego województwa dolnośląskiego. W pierwszej konkurencji, jaką był bieg sztafetowy 4x100 m najlepsi okazali się strażacy z Wrocławia, uzyskując czas 66,48 sek. Tuż za nimi z czasem 68,58 sek. znaleźli się strażacy ze Świdnicy. Na trzecim miejscu uplasowali się strażacy z Ząbkowic Śląskich, uzyskując czas 70,23 sek. 

W ćwiczeniach bojowych nasza jednostka uplasowała się na 8 miejscu. W ogólnej klasyfikacji świdniccy druhowie zajęli czwarte miejsce, tuż za podium. Pokonali ich koledzy z Wrocławia, Kłodzka i Ząbkowic Śląskich.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 1 godz temu
wczoraj, 18 godz temu
piątek, 15.6.2018 09:51
czwartek, 14.6.2018 13:04
środa, 13.6.2018 09:54
wtorek, 12.6.2018 10:38
poniedziałek, 11.6.2018 13:06
1
poniedziałek, 11.6.2018 09:14
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Miral
Miral
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia