komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 11 maja 2021

Igi, Miry

Nagrania świdnickich zespołów "na setkę" już dostępne

piątek, 9.4.2021 09:53 , komentarze: 0 , odsłony: 309
kategorie artykułu:

Rock, metal, blues i pop to główne składniki tegorocznej serii nagrań audio i wideo zrealizowanej w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Dziś premiera ostatniego z 21 utworów od 7 lokalnych zespołów prezentowanych w tej edycji.

Zespół Ślad ze Strzegomia w coverze grupy Breakout pt. “Daję Ci próg” zakończy w piątek trzecią odsłonę “Setki w teatrze”. Grupa doceniana przez fanów bluesa w całej Polsce, wydała w zeszłym roku debiutancki album z autorskim materiałem i już tworzy nowe utwory.

Plethora zaprezentowała podczas “setki” nowe utwory, szykowane na następny album. Ich metalowe, jednak melodyjne kompozycje, zawsze były świetne technicznie a teraz szczególnie warto zwrócić uwagę na niezwykle zróżnicowane wokale Adki Niksińskiej. 

Hortus również zaprezentował melodyjne, wpadające w ucho kawałki, tyle że w bardziej klasycznym, rockowym wydaniu. Mimo, że był to ich debiut na deskach Świdnickiego Ośrodka Kultury, nie dało się wyczuć tremy i warto sprawdzić riffy, które zaserwowali.

Toxide z nowym wokalistą nadal grają hard rocka, ale w mroczniejszej, mniej melodyjnej odmianie. Teksty odgrywają w ich twórczości dużą rolę co sprawia, że śpiew niesie też w sobie sporą dawkę emocji. Warto porównać z “setkami” z poprzednich edycji.

FanKlub to jedyny popowy zespół w tej edycji. Grupa stworzona przez Małgorzatę Szabunię, która jest nie tylko wokalistką, ale również autorką tekstów i muzyki. Jej mocny głos i melodyjne kompozycje mogłyby konkurować z wieloma promowanymi w radio utworami.

Oya to kolejni reprezentanci Strzegomia w ramach “setki”. Zeszłorocznej jesieni zarówno wystąpili przed publicznością w sali teatralnej ŚOK jak i nagrali kilka swoich rockowych utworów, które nawiązują brzmieniem do gitarowych klasyków lat ‘70-tych.

Mindless również czerpią z gitarowych klasyków, tyle że lat ‘90-tych. Wyczuwalne inspiracje grungem wykorzystują do dalszych poszukiwań a co odnajdują można sprawdzić na nagraniach z “setki” i zeszłorocznym, debiutanckim albumie.

Metoda nagrań "na setkę" polega na nagrywaniu całego zespołu jednocześnie (w odróżnieniu od studyjnego nagrywania każdego muzyka osobno). W ramach świdnickiego projektu odbyły się już 24 sesje, w ramach których zarejestrowano 16 lokalnych zespołów. Linki do ich nagrań oraz relacji fotograficznych można znaleźć na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury: https://sok.com.pl/setka/ 

 

Wasze komentarze

środa, 14.4.2021 13:04
poniedziałek, 12.4.2021 13:09
poniedziałek, 29.3.2021 09:38
środa, 3.3.2021 13:43
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D