komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 31 lipca 2021

Ignacego, Lubomira

Nagrania świdnickich zespołów "na setkę" już dostępne

piątek, 9.4.2021 09:53 , komentarze: 0 , odsłony: 539
kategorie artykułu:

Rock, metal, blues i pop to główne składniki tegorocznej serii nagrań audio i wideo zrealizowanej w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Dziś premiera ostatniego z 21 utworów od 7 lokalnych zespołów prezentowanych w tej edycji.

Zespół Ślad ze Strzegomia w coverze grupy Breakout pt. “Daję Ci próg” zakończy w piątek trzecią odsłonę “Setki w teatrze”. Grupa doceniana przez fanów bluesa w całej Polsce, wydała w zeszłym roku debiutancki album z autorskim materiałem i już tworzy nowe utwory.

Plethora zaprezentowała podczas “setki” nowe utwory, szykowane na następny album. Ich metalowe, jednak melodyjne kompozycje, zawsze były świetne technicznie a teraz szczególnie warto zwrócić uwagę na niezwykle zróżnicowane wokale Adki Niksińskiej. 

Hortus również zaprezentował melodyjne, wpadające w ucho kawałki, tyle że w bardziej klasycznym, rockowym wydaniu. Mimo, że był to ich debiut na deskach Świdnickiego Ośrodka Kultury, nie dało się wyczuć tremy i warto sprawdzić riffy, które zaserwowali.

Toxide z nowym wokalistą nadal grają hard rocka, ale w mroczniejszej, mniej melodyjnej odmianie. Teksty odgrywają w ich twórczości dużą rolę co sprawia, że śpiew niesie też w sobie sporą dawkę emocji. Warto porównać z “setkami” z poprzednich edycji.

FanKlub to jedyny popowy zespół w tej edycji. Grupa stworzona przez Małgorzatę Szabunię, która jest nie tylko wokalistką, ale również autorką tekstów i muzyki. Jej mocny głos i melodyjne kompozycje mogłyby konkurować z wieloma promowanymi w radio utworami.

Oya to kolejni reprezentanci Strzegomia w ramach “setki”. Zeszłorocznej jesieni zarówno wystąpili przed publicznością w sali teatralnej ŚOK jak i nagrali kilka swoich rockowych utworów, które nawiązują brzmieniem do gitarowych klasyków lat ‘70-tych.

Mindless również czerpią z gitarowych klasyków, tyle że lat ‘90-tych. Wyczuwalne inspiracje grungem wykorzystują do dalszych poszukiwań a co odnajdują można sprawdzić na nagraniach z “setki” i zeszłorocznym, debiutanckim albumie.

Metoda nagrań "na setkę" polega na nagrywaniu całego zespołu jednocześnie (w odróżnieniu od studyjnego nagrywania każdego muzyka osobno). W ramach świdnickiego projektu odbyły się już 24 sesje, w ramach których zarejestrowano 16 lokalnych zespołów. Linki do ich nagrań oraz relacji fotograficznych można znaleźć na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury: https://sok.com.pl/setka/ 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 12.7.2021 11:13
piątek, 2.7.2021 14:30
piątek, 2.7.2021 13:30
środa, 30.6.2021 10:06
poniedziałek, 28.6.2021 13:00
poniedziałek, 7.6.2021 13:07
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica