Na szosie w Nowicach – po raz piąty

czwartek, 12.7.2018 09:04 1128 0

V edycja wyścigu w kolarstwie szosowym pod hasłem „Szukamy następców Olimpijczyka Tadeusza Mytnika” już za nami. W sobotę 7 lipca do Nowic przybyli młodzi miłośnicy kolarstwa z terenu całego Dolnego Śląska i nie tylko. Zainteresowanie wyścigiem przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów, albowiem na starcie stanęło ponad 200 zawodników reprezentujących różne kluby sportowe oraz wielu amatorów.

Sygnał do startu dał, jak zwykle, bohater dnia pochodzący z Nowic – Tadeusz Mytnik, który także przejechał trasę wyścigu, prezentując świetną formę. Cieszył liczny udział najmłodszych miłośników dwóch kółek.  Każdy z nich na linii mety otrzymywał czekoladę oraz pamiątkowy medal z podobizną Tadeusza Mytnika, który osobiście dekorował dzieci.  Po ponad 4 godzinach zmagań na szosie przyszła pora na podsumowanie i ogłoszenie wyników. Wszyscy uczestnicy przenieśli się na pięknie przygotowaną „Koziarnię”. Tam na imponującej scenie odbył się koncert zespołu „Jaworzynianie” pod kierunkiem Pana  Hieronima Fabisia. Występ zadedykowano przybyłym do Nowic mistrzom polskiego kolarstwa w osobach: Tadeusza Mytnika, Bogdana Koraszewskiego, Jana Faltyna, Mieczysława Nowickiego, Jana Jankiewicza, Mieczysława Żelaznowskiego, Jana Brzeźnego, Mieczysława Cieleckiego, Józefa Bekera, Jarosława Zarembskiego. Spotkanie z mistrzami sprzed lat, możliwość rozmowy, posłuchania wspomnień na temat sukcesów w imprezach rangi mistrzowskiej i olimpijskiej było niezwykłym przeżyciem nie tylko dla młodych adeptów kolarstwa. Gościom towarzyszyła przez cały czas grupa rekonstrukcyjna ze Stowarzyszenia Miłośników Jaworzyny Śl. w przepięknych XIX – wiecznych strojach. Byli mistrzowie polskiego kolarstwa w towarzystwie przedstawicieli władz, sponsorów i grupy rekonstrukcyjnej wzięli udział  w niezwykle uroczystej ceremonii dekorowania zwycięzców i wręczania nagród najlepszym w 21 kategoriach. 

Po uroczystości dekoracji przyszedł czas na poczęstunek przygotowany przez mieszkanki Nowic. Szczególnym powodzeniem cieszyły się domowe wypieki, bigos i swojska kaszanka. 

Organizatorami wyścigu byli: Stowarzyszenie „Nowice – nasza wieś”, Miejski Klub Sportowy „Karolina” , Rada Sołecka Nowic oraz trener i dyrektor wyścigu Antoni Szewczyk, Paweł Bieliński – wiceprezes MKS „Karolina”, Łukasz Czajkowski. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali strażacy                      z OSP w Nowicach, Pastuchowa i Wierzbnej.  

Wszystkim mieszkańcom Nowic należą się słowa uznania i podziwu za zaangażowanie w organizację tej przepięknej sportowej imprezy.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)