komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 26 września 2020

Wawrzynca, Kosmy

Na Europejskie Dni Dziedzictwa zaprasza świdnickie muzeum i biblioteka

czwartek, 10.9.2020 12:47 , komentarze: 0 , odsłony: 146
kategorie artykułu:

Na podróż z Bolkiem II Małym po jego rezydencjach zaprasza Muzeum Dawnego Kupiectwa, a Miejska Biblioteka Publiczna zachęca do wirtualnej wędrówki po bogatej biografii podróżnika, reportażysty i prozaika jakim był Arkady Fiedler. To atrakcje przygotowane przez świdnickie instytucje kulturalne w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. W tym roku odbywają się one pod hasłem „Moja droga”. Organizatorzy, wykorzystując motyw drogi, zapraszają do podróży po polskiej kulturze i historii, ale również zachęcają do znalezienia własnej ścieżki w poznawaniu lokalnego dziedzictwa, a także odkrywania turystycznych szlaków łączących zabytki i miejsca będące świadectwem ważnych wydarzeń historycznych.

Bolko II Mały w Muzeum Dawnego Kupiectwa

Bolko II Mały był synem księcia świdnickiego Bernarda Statecznego i Kunegundy Łokietkówny, córki króla polskiego Władysława Łokietka. W 1326 roku przejął rządy nad księstwem świdnickim po swym zmarłym ojcu. Był dobrym gospodarzem swych ziem, wspierał miasta, zwłaszcza Świdnicę, którą obdarzył licznymi przywilejami. Wzniósł i rozbudował liczne zamki, zwłaszcza na sudeckiej granicy z Czechami. 

Pracownicy muzeum przybliżą historię dawnych włości Bolka II Małego wspólnie z aktorem Andrzejem Popielem odtwórcą roli księcia świdnickiego w serialu historycznym „Korona Królów”. Zapraszamy na: 

  • 19 września o godz. 12.00 na projekcję krótkiego, amatorskiego filmu „Podróże z Bolkiem II”, wstęp wolny. 

  • 19 września o godz. 13.00 na spotkanie z gościem specjalnym z serialu „Korona Królów”, wstęp wolny. 

  • 20 września o godz. 12.00 na prelekcję o rezydencjach Bolka II (hol I piętro muzeum), wstęp wolny. 

  • 19 i 20 września od. godz. 15.00 zwiedzanie Muzeum Dawnego Kupiectwa z przewodnikiem, maksymalnie grupy 20 osobowe (wstęp wolny, obowiązują zapisy: edukacja@muzeum-kupiectwa.pl). 

Wszystkie wydarzenia odbywać się będą z zachowaniem wymogów sanitarnych. W przypadku nasilenia się sytuacji pandemicznej Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy zastrzega sobie prawo do zmiany form wydarzeń ze stacjonarnych na online. O wszystkich zmianach organizatorzy będą informować na bieżąco na profilu FB i stronie www.muzeum-kupiectwa.pl. 

Podróżniczym szlakiem w bibliotece

Tegoroczna edycja Europejskich Dni Dziedzictwa organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świdnicy ma charakter wirtualny w formie wystawy i warsztatów online, skierowanych do wszystkich mieszkańców bez względu na wiek.

W tym roku inspirując się hasłem przewodnim wydarzenia – „Moja droga” pracownicy MBP zapraszają w świat podróży. Proponują wędrówkę po bogatej biografii podróżnika, reportażysty i prozaika jakim był Arkady Fiedler. O jego marzeniach, realizowaniu postanowień, bogactwie doświadczeń podróżniczych będzie można dowiedzieć się z wirtualnej wystawy „Wielki marzyciel, który wyruszył na spotkanie nowych światów – Arkady Fiedler”. Wyruszając w drogę morską nie sposób nie znać podstawowych węzłów żeglarskich, dlatego też podczas warsztatów online będzie można zdobyć między innymi taką wiedzę. 

W wirtualną podróż zapraszamy w sobotę, 19 września o godz. 10:00 na profil na FB:  MBP w Świdnicy, Wypożyczalnia Naukowa i Czytelnia Czasopism.

 

 

Wasze komentarze

piątek, 25.9.2020 09:10
1
piątek, 25.9.2020 08:33
czwartek, 24.9.2020 12:35
czwartek, 24.9.2020 11:58
środa, 23.9.2020 13:27
środa, 23.9.2020 08:44
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Panek car sharing
Panek car sharing
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele