komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 1 marca 2021

Antoniny, Radoslawa

Na co dzień spieszy z pomocą dla innych. Teraz wsparcia potrzebuje synek strażaka!

piątek, 15.1.2021 13:39 , komentarze: 2 , odsłony: 3623
kategorie artykułu:

Czteroletni synek strażaka z OSP Strzegom potrzebuje pomocy. Chłopiec zapadł w śpiączkę, przebywa od kilku miesięcy w szpitalu, pod respiratorem. Wkrótce zostanie wypisany do domu gdzie będzie musiał być poddawany intensywnej rehabilitacji. Rodzice malucha apelują o wsparcie.

U Marcela stwierdzono szkarlatynę. Po podaniu antybiotyków nie było poprawy i 18.10.2020r. trafił do szpitala z zaburzeniami neurologicznymi i osłabieniem kończyny górnej prawej i dolnej prawej. Po dodatkowych badaniach i płynie mózgowo rdzeniowym stwierdzono wirusowe zapalenie mózgu na tle zapalenia. Doszło do zatrzymania krążenia. Podjęto resuscytację i po podaniu adrenaliny akcja serca powróciła. Synek został zaintubowany i przetransportowany do Wrocławia na oddział intensywnej terapii. Lekarze wprowadzili Marcela w śpiączkę farmakologiczną - opisują rodzice.

Rozpoznano autoimmunologiczne zapalenie mózgu, zapalenie pnia mózgu Bickerstaffa-spektrum GBS i zapalenie rdzenia kręgowego z wiotkim niedowładem 4-konczynowym oraz zajęcia mięśni oddechowych i niewydolnością krążeniową (wahaniem ciśnienia tętniczego i napadami tachykardii).

- Włączono leczenie 5 cyklowe immunoglubiną, ale bez poprawy. Wdrążono drugą kurację. Marcelek ostał przewieziony do innego szpitala, bez własnego napędu oddechowego i głęboko nieprzytomnego i bez reakcji na bodźce bólowe. Rozpoczęto też terapię plazmaferezy w 5 cyklach jak na razie bez poprawy. Po ustabilizowaniu krążenia ma zostać wypisany do domu pod respiratorem, jest karmiony PEG-iem - dodają rodzice chłopca.

Marcelek do dnia dzisiejszego pozostaje w śpiączce. 

- Wierzymy, że w końcu się obudzi i wróci nasz kochany Marcelek. Ma dopiero 4 latka i całe życie jeszcze przed nim. Ale tylko dzięki intensywnej rehabilitacji jest nadzieja, aby synek wrócił do zdrowia. Zwracamy się z prośbą do ludzi dobrego serca o wsparcie w modlitwie za zdrowie Marcela i zbiórkę pieniędzy na podstawowy sprzęt dla niego oraz rehabilitację, która jest bardzo kosztowna. Liczy się każda złotówka - apeluje Marta i Dominik.

Wsparcia chłopcu można udzielić poprzez stronę: KLIKNIJ

 

 

Wasze komentarze

Dużo wytrwałości dla Państwa i zdrowia dla synka. Wiara...
piątek, 15.01.2021 17:36 autor: dorota
dzisiaj, 1 godz temu
dzisiaj, 11 godz temu
piątek, 26.2.2021 08:12
1
czwartek, 25.2.2021 12:19
5
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe