komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 17 maja 2021

Paschalisa, Slawomira

Müller: jestem przekonany, że w tym tygodniu nastąpi znaczne przyspieszenie szczepień

środa, 7.4.2021 08:48 , komentarze: 0 , odsłony: 245
kategorie artykułu:

Jestem przekonany, że w tym tygodniu nastąpi znaczne przyspieszenie procesu szczepień - ocenił w środę rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że w okresie świątecznym każdy punkt miał prawo wykonać tyle szczepień, ile jest w stanie zrealizować.

W TVN24 rzecznik rządu był pytany, czy system szczepień radzi sobie z ich realizacją w sytuacji, gdy do Polski dociera więcej preparatów przeciw COVID-19.

"Na taką ocenę pewnie przyjdzie czas za jakieś dwa tygodnie, kiedy będziemy mogli zobaczyć, jak sobie radzą poszczególne punkty szczepień – 6,5 tys. punktów w całej Polsce" – powiedział. Dodał, że w procesie tym mają także pomóc punkty masowego szczepienia, które powstają w każdym powiecie.

Müller odniósł się również do mniejszej liczby szczepień wykonywanych podczas świąt. Podkreślił, że to punkty szczepień, np. działające przy POZ, deklarują, ile mogą danego dnia wykonać szczepień.

"My możemy oczywiście – teoretycznie przynajmniej – wpisać te terminy szczepień odgórnie, natomiast one muszą być rzeczywiście zrealizowane, więc nie ma co zakrzywiać rzeczywistości. Każdy punkt miał prawo zrealizować w okresie świątecznym tyle szczepień, ile jest w stanie ich zrealizować" – powiedział.

"Jestem przekonany, że w tym tygodniu nastąpi znaczne przyspieszenie. Okres świąteczny zawsze jest trudniejszy dla służby zdrowia, która przecież od roku jest na pełnych obrotach i rozumiem, że w okresie świątecznym nie wszystkie punkty POZ chciały realizować szczepienia w maksymalnym zakresie, ale nadrobią to w tym tygodniu" – podkreślił Müller.(PAP)

 

Wasze komentarze

piątek, 14.5.2021 10:12
czwartek, 13.5.2021 12:24
czwartek, 13.5.2021 09:42
środa, 12.5.2021 12:38
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica