komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 26 września 2020

Wawrzynca, Kosmy

Müller: chcemy dać klarowne wytyczne dot. wprowadzania nauczania mieszanego lub zdalnego

środa, 12.8.2020 12:25 , komentarze: 0 , odsłony: 101
kategorie artykułu:

Chcemy dać dosyć klarowne wytyczne, jeżeli chodzi o moment wprowadzania nauczania mieszanego lub zdalnego. To będą w szczególności szkoły położone na terenach powiatów, które będą oznaczane jako kolor czerwony czy żółty - powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

Müller zapowiedział w TVN24, że w środę uczniowie, rodzice i nauczyciele poznają szczegóły wymogów dotyczących funkcjonowania szkół od 1 września w dobie koronawirusa. Zwrócił przy tym uwagę, że dyrektorzy szkół "mają do wykonania pewne zadanie, jeżeli chodzi o specyfikę poszczególnych budynków szkolnych". "Tak jak chociażby w stacji telewizyjnej jest tak, że niektóre strefy są wydzielone, niektóre osoby z załogi nie spotykają się pomiędzy poszczególnymi częściami, tak samo w szkołach można takie części wydzielić, aby część klas po prostu się nie spotykała, jeżeli to nie jest konieczne i w ten sposób ograniczyć możliwości kontaktu pomiędzy poszczególnymi grupami" - wyjaśnił.

Dopytywany, czy chodzi o bardzo szczegółowe wytyczne, których trzeba przestrzegać czy tylko zalecenia, rzecznik rządu odpowiedział, że "część z nich będzie miała charakter dobrych praktyk". "Tak jak mówię, chociażby organizacja wewnętrzna szkoły pod kątem klas, wydzielenia tych klas, odległości pewnych, tam, gdzie są możliwe, większych – również takie zalecenia się pojawią. Nie wszystkie będą miały charakter bezpośrednio obowiązujący, ale część z nich będzie miała taki charakter" - poinformował.

Jak podkreślił, rząd chce "dać dosyć klarowne wytyczne, jeżeli chodzi o moment, w którym chciałby, żeby szkoły były prowadzone w sposób albo nauczania mieszanego albo zdalnego". "To będą w szczególności te szkoły, które są położone na terenach powiatów, które będą oznaczane jako kolor czerwony czy żółty, ale również zależnie od tego, w której części powiatu te ogniska będą występowały. Pamiętajmy o tym, że niektóre powiaty są dosyć duże. Nawet kilkadziesiąt kilometrów dzieli ich granice, a ognisko może występować np. w jednej części powiatu i wtedy powiatowy inspektor sanitarny będzie wydawał swoje rekomendacje" - powiedział Müller.

W zapowiedzi przesłanej PAP Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że konferencja prasowa szefa resortu Dariusza Piontkowskiego i zastępcy głównego inspektora sanitarnego Izabeli Kucharskiej nt. zasad bezpieczeństwa przed powrotem dzieci do szkół i placówek oświatowych odbędzie się w środę o godz. 13 w siedzibie MEN. Spotkanie będzie miało charakter otwarty dla mediów, ale redakcje są proszone o ograniczenie liczby osób obecnych na sali - w przypadku ekip telewizyjnych do operatora i dziennikarza, a w przypadku pozostałych redakcji - do jednej osoby. (PAP)

 

Wasze komentarze

czwartek, 24.9.2020 14:19
17
poniedziałek, 21.9.2020 14:21
poniedziałek, 21.9.2020 13:34
niedziela, 20.9.2020 17:47
sobota, 19.9.2020 15:26
czwartek, 17.9.2020 14:45
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Panek car sharing
Panek car sharing
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki