Muflon za Mistrzostwa!

wtorek, 15.5.2018 08:28 965 0

Rozstrzygnięto XX Plebiscyt Gospodarczy Muflony 2017. Triumfatorem w kategorii Wydarzenie/Inicjatywa zostały Mistrzostwa Europy w wkkw organizowane w sierpniu 2017 r. przez LKS „Stragona” przy wsparciu gminy Strzegom.

Nagrodę podczas uroczystej gali, która odbyła się 11 maja na Zamku Książ w Wałbrzychu, odebrali burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta oraz prezes LKS „Stragona” Marcin Konarski. Przypomnijmy, że Mistrzostwa Europy w wkkw były bezprecedensowym wydarzeniem w historii polskiego jeździectwa. Wydarzenie odbywało się w dniach od 17.08. do 19.08.2017 r. w Morawie. Polska jeszcze nigdy dotąd nie była organizatorem imprezy rangi mistrzostw kontynentu w dyscyplinach olimpijskich w kategorii seniorów, a ostatnie Mistrzostwa Europy w wkkw, w tej kategorii wiekowej, w naszej części Europy odbyły się w Kijowie w 1973 roku.

Pod wieloma względami było to rekordowe wydarzenie, zarówno w aspekcie sportowym, frekwencyjnym, jak i organizacyjnym. Rekordowa była liczba zgłoszeń do udziału w Mistrzostwach. Na starcie zameldowało się 19 narodowości, 13 teamów narodowych i 77 par – zawodnik i koń. Podczas tego wydarzenia na gminę Strzegom odwiedziła niezliczona liczba turystów, a imprezę relacjonowały telewizje polskie i zagraniczne.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)