komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 24 października 2020

Rafala, Marcina

Moja pasje, moje hobby

piątek, 16.10.2020 11:37 , komentarze: 0 , odsłony: 194
kategorie artykułu:

XX i XXI w. to czas niezwykle szybkiego rozwoju technologicznego. Zewsząd otaczają nas nowinki techniczne, urządzenia komputerowe, coraz to nowsze telefony komórkowe, sprzęt codziennego użytku, gry, a nawet samochody elektryczne. Od wielu lat zaobserwować możemy, jak młodzież, dzieci, ale także dorośli pochłonięci są korzystaniem z tych rzeczy, często nawet kosztem relacji rodzinnych, wspólnie spędzonego czasu i wzajemnej izolacji.

Te stereotypy łamią uczniowie kl. 4 PSP w Stanowicach, którzy na ostatnich lekcjach języka polskiego prezentowali swoje zainteresowania, pokazując w ten sposób, że żyjąc w świecie nowinek technologicznych, nie zapominają o własnym rozwoju, mają pasje, poznają w ten sposób nowych ludzi, zawody, nabywają nowe umiejętności, spędzają czas z innymi ludźmi.

Matylda opowiadała o swojej pasji, którą jest jazda konna. Wprowadziła nas w świat życia koni, opieki nad nimi i wyposażyła w wiele ważnych informacji niezbędnych przy pracy i podczas jazdy konnej. Pokazała kilka niezbędnych rzeczy potrzebnych przy opiece nad tymi pięknymi zwierzętami.

Hania opowiadała o umiejętnościach i sposobach robienia własnej biżuterii, a dokładnie bransoletek. Mówiła o początkach swojej pasji, uczyła nas, jak robić te piękne ozdoby.
Paulina wspominała o początkach jej przygody z TEAKWON-DO. Mówiła o tym, jak przebiega trening, ćwiczenia i czym jest ta sztuka walki. Pokazała swoje medale i z rumieńcami na twarzy wspominała udział w zawodach. Uczyła nas, jak zawiązać pas, jak liczyć do dziesięciu po koreańsku.

Dawid opowiadał o tym, że w czasie wolnym lubi wspólnie z tatą grać w różnego rodzaju gry, pamiętając o tym, by wtedy zachować zasady higieny umysłu.
Zosia najbardziej lubi fotografować to, co znajduje się w około niej. Mówiła nam, od kiedy lubi to zajęcie, co fotografuje najczęściej i o czym marzy.
Bartek próbował zarazić nas pasją do jazdy rowerem w terenie ekstremalnym. Opowiadał kto, kiedy i jak zasiał w nim miłość do tego sportu, jaki sprzęt trzeba mieć, by bezpiecznie uprawiać tą dyscyplinę sportową oraz gdzie najlepiej w okolicy rozpocząć przygodę z rowerem terenowym.

Zuzia podziela pasję Matyldy. Opowiadając nam o swojej pasji, uzupełniła wiadomości swojej koleżanki w zakresie wiedzy o koniach. Pokazała nam piękne ilustracje wielu ras koni, opowiadając przy tym o cechach każdej z nich. Mieliśmy także możliwość poznać różnego rodzaju rękawiczki do jazdy konnej.

W czasie prezentacji swoich pasji każdy czwartoklasista mówił z przekonaniem, wielkim zaangażowaniem i wypiekami na twarzy. Widać było, że rzeczy o których opowiadają są dla nich ważne.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 16 godz temu
czwartek, 22.10.2020 12:16
czwartek, 22.10.2020 12:00
czwartek, 22.10.2020 09:58
czwartek, 22.10.2020 09:04
czwartek, 22.10.2020 09:02
środa, 21.10.2020 11:49
środa, 21.10.2020 11:48
środa, 21.10.2020 09:11
wtorek, 20.10.2020 13:21
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki