komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

środa, 20 czerwca 2018

Diny, Bogny

Moc wrażeń w „Noc Bibliotek”

wtorek, 12.6.2018 13:58 , komentarze: 0 , odsłony: 154
kategorie artykułu:

Noc Bibliotek to akcja organizowana od czterech lat przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W tym roku Szkoła Podstawowa w Marcinowicach wraz Gminną Biblioteką Publiczną postanowiła się przyłączyć do tego wydarzenia.

Akcję przeprowadzono pod hasłem "RzeczpospoCzyta", co związane jest z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w roku  1918. W związku z tym, wiele zadań postawionych przed uczestnikami było związanych z celami ministerialnej akcji „Niepodległa”.

Uczestnicy czytali fragmenty „Pana Tadeusza”, wydrukowane historyczną czcionką Brygada 1918. Był to debiut tego kroju pisma na terenie naszej gminy. Uczniowie układali z puzzli godło naszego kraju, musieli wykazać się znajomością „Mazurka Dąbrowskiego” oraz umiejętnością… liczenia -  przeliczali wartość imienia i nazwiska sławnych Polaków.

W imprezie tradycyjnie już wzięli udział, poza uczniami, przyjaciele szkoły: wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski, przewodnicząca Rady Gminy Bożena Lema, sołtys Monika Jarzyna, radny Janusz Poznański oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Dawid Sobczyk.

Po zmaganiach intelektualnych przyszedł czas na przyjemności: słodycze, wodę, pizzę zafundowaną przez właściciela restauracji „Fosa” Wojciecha Ruta oraz nagrody dla drużyn biorących  udział w konkursach wręczanych między innymi przez Myszkę Dorotkę. Wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski również zafundował niespodziankę – najnowszą, pachnącą jeszcze farbą drukarską książkę o miejscowościach powiatu świdnickiego, w tym miejscowościach gminy Marcinowice. 

„Noc” zakończyła się  pokazem filmu przekazanego przez organizatorów. Uczniowie pełni wrażeń wraz z rodzicami udali się do domów.  Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i gościom za poświecony czas dla dobra dzieci i uczczenia rocznicy naszej niepodległości. Szczególne słowa podziękowania należą się nauczycielom: pani Edycie Migo, pani Justynie Chrapuście, pani Dorocie Hurlak, pani Angelice Surosz, pani Alicji Balcerskiej – Bayer, pani Magdalenie Horodyskiej – Garbiec, pani Renacie Konarskiej, panu Januszowi Gaikowi oraz pani Iwonie Bojczuk i pani Beacie Podanowskiej, która skryła się pod postacią  Myszki Dorotki.

 

 

Wasze komentarze

wtorek, 19.6.2018 14:16
wtorek, 19.6.2018 14:08
wtorek, 19.6.2018 09:30
wtorek, 19.6.2018 09:24
wtorek, 19.6.2018 09:00
poniedziałek, 18.6.2018 14:07
poniedziałek, 18.6.2018 14:06
poniedziałek, 18.6.2018 14:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Skład opału Agro
Skład opału Agro
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Miral
Miral
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD