Mistrzostwo w kartingu halowym

środa, 1.9.2021 14:24 525 0

W dniach 28-29 sierpnia w Szczecinie na torze Silver Hotel Szczecin & Gokart Center odbywały się Otwarte Mistrzostwa Polski w Kartingu Halowym - PIKC 2021. Na starcie zawodów stanęło ponad 180 zawodników z całej Europy by rywalizować o Mistrzostwo Polski w trzech kategoriach: OPEN 90 kg, JUNIOR do lat 17 – 75 kg oraz MINI do lat 14 – 60 kg.

Do Szczecina przyjechał również 11-letni Przemek Kuliś, mieszkaniec Borowa, który wystartował w dwóch kategoriach: do lat 14 i do lat 17. Młody kierowca już od pierwszych treningów pokazał, że jest bardzo szybki i należy brać go pod uwagę w walce o tytuł. W pięciu wyścigach eliminacyjnych Przemek trzykrotnie był drugi i dwa razy pierwszy, co dawało mu drugą pozycję w klasyfikacji generanej. Kwalifikacje przed wyścigiem finałowym były niezwykle wyrównane, kierowcy wpadali na metę z różnicami na poziomie 0,010 sekundy, ale i w nich to nasz kierowca okazał się najszybszy i do wyścigu startował z pole position z zapasem trzech punktów nad swoim najgroźniejszym rywalem. Sam wyścig finałowy to już pełna kontrola tego co się dzieje na torze i dowiezienie mistrzostwa do mety.

W ubiegłym roku w swoim debiucie Przemek był piąty. Teraz został Mistrzem Polski do lat 14, do tego dołożył 5. miejsce do lat 17. Łącznie ze Szczecina przywiózł 2 puchary i 8 medeli.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)