Mistrzostwa Polski w jeździectwie w Białym Lesie za nami [FOTO]

wtorek, 8.8.2023 14:27 766 0

W dniach 3-6 sierpnia 2023r. w Białym Lesie w Wierzbnej odbyły się Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody. Jest to jedna z najważniejszych krajowych imprez jeździeckich w Polsce.

Zawody obejmowały 4 kategorie wiekowe: Dzieci, Juniorów, Młodych Jeźdźców i Seniorów. Częścią wydarzenia będą też nieoficjalne Mistrzostwa Polski Kobiet – tzw. Ladies Cup. Ogółem na hipodromie w Wierzbnej pojawiło się ok. 200 koni oraz 130 zawodników z całej Polski.

Niedzielne finały dostarczyły widzom niesamowitych emocji, a wszystkie zostały rozstrzygnięte w drugim nawrocie. Mistrzem Polski kategorii seniorów został Tomasz Miśkiewicz. Zloty medal w kategorii juniorów zdobyła Daria Pietrzak, a w kategorii dzieci najlepsza była Iga Chojnowska.

Burmistrz Leszek Michalak miał przyjemność wręczyć Puchar Burmistrza Miasta Żarów zwyciężczyni w kategorii juniorów. Państwo Przybylscy prowadzą z sukcesem Ośrodek jeździecki Biały Las w Wierzbnej i od kilku lat organizują tak prestiżowe zawody, które prezentują jeździectwo na najwyższym poziomie. Wielkie brawa należą się się Gospodarzy za organizację tak niesamowitego przedsięwzięcia.

W imieniu Państwa Przybylskich zapraszamy na Mistrzostwa Polski w ujeżdżeniu i Eliminacje do Pucharu Świata w ujeżdżeniu, które odbędą się w Wierzbnej w dniach 18-20 sierpnia.