komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 16 maja 2021

Andrzeja, Jedrzeja

Minister ogłosił zmiany w obostrzeniach. Jakie?

środa, 21.4.2021 15:38 , komentarze: 5 , odsłony: 7002
kategorie artykułu:

Po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego 21 kwietnia odbyła się konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego ws. obostrzeń.

Przypomnijmy, że 21 kwietnia zanotowano ponad 13 tysięcy przypadków nowych zakażeń koronawirusem. I choć te liczby rzeczywiście spadają to wciąż niepokojąca jest liczba zgonów. W ciągu ostatniej doby zmarło 740 osób.

- Dzisiejsza liczba zakażeń oznacza kontynuację trendu spadkowego jeśli chodzi o nowe zachorowania. Poprawia się sytuacja w szpitalnictwie, widzimy trend zmniejszania się obłożenia łóżek. Pozytywne sygnały docierają do nas, że liczba badań maleje, ale widzimy też, że lekarze POZ-u zlecają ich mniej. Apogeum jeśli chodzi o trzecią fale mamy za sobą, również tę dot. hospitalizacji - cały czas poziom zakażeń utrzymuje się jednak nadal na wysokim poziomie - mówi minister Adam Niedzielski. - Jeśli chodzi o liczbę zgonów, apogeum mamy za sobą. Analizując sytuację patrzymy także na regiony, gdzie sytuacja jest zróżnicowana. W niektórych spada liczba zakażeń, a w innych sytuacja jest nadal trudna m.in. w województwie śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim. 

Na Dolnym Śląsku utrzymane zostają wszystkie dotychczasowe obostrzenia. 

Pozostałe województwa:

- hybrydowa nauka dla dzieci w klasach od I do III od najbliższego poniedziałku.

- przywrócone zostaje funkcjonowanie branży beauty: otwarcie m.in. kosmetyczek, fryzjerów od 26.04.

W przyszłym tygodniu przedstawiony zostanie szczegółowy plan odmrażania gospodarki na cały maj: dot. funkcjonowania branży gastronomicznej i hotelarskiej, organizacji komunii i wesel.

W przyszłą środę minister przedstawi swoje zalecenia m.in. dot. noszenia na zewnątrz maseczek oraz powrotu pozostałych uczniów do szkół. 

 
piątek, 14.5.2021 10:12
czwartek, 13.5.2021 12:24
czwartek, 13.5.2021 09:42
środa, 12.5.2021 12:38
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe