komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 9 maja 2021

Bozydara, Grzegorza

Minister ogłosił zmiany w obostrzeniach. Jakie?

środa, 21.4.2021 15:38 , komentarze: 5 , odsłony: 6976
kategorie artykułu:

Po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego 21 kwietnia odbyła się konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego ws. obostrzeń.

Przypomnijmy, że 21 kwietnia zanotowano ponad 13 tysięcy przypadków nowych zakażeń koronawirusem. I choć te liczby rzeczywiście spadają to wciąż niepokojąca jest liczba zgonów. W ciągu ostatniej doby zmarło 740 osób.

- Dzisiejsza liczba zakażeń oznacza kontynuację trendu spadkowego jeśli chodzi o nowe zachorowania. Poprawia się sytuacja w szpitalnictwie, widzimy trend zmniejszania się obłożenia łóżek. Pozytywne sygnały docierają do nas, że liczba badań maleje, ale widzimy też, że lekarze POZ-u zlecają ich mniej. Apogeum jeśli chodzi o trzecią fale mamy za sobą, również tę dot. hospitalizacji - cały czas poziom zakażeń utrzymuje się jednak nadal na wysokim poziomie - mówi minister Adam Niedzielski. - Jeśli chodzi o liczbę zgonów, apogeum mamy za sobą. Analizując sytuację patrzymy także na regiony, gdzie sytuacja jest zróżnicowana. W niektórych spada liczba zakażeń, a w innych sytuacja jest nadal trudna m.in. w województwie śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim. 

Na Dolnym Śląsku utrzymane zostają wszystkie dotychczasowe obostrzenia. 

Pozostałe województwa:

- hybrydowa nauka dla dzieci w klasach od I do III od najbliższego poniedziałku.

- przywrócone zostaje funkcjonowanie branży beauty: otwarcie m.in. kosmetyczek, fryzjerów od 26.04.

W przyszłym tygodniu przedstawiony zostanie szczegółowy plan odmrażania gospodarki na cały maj: dot. funkcjonowania branży gastronomicznej i hotelarskiej, organizacji komunii i wesel.

W przyszłą środę minister przedstawi swoje zalecenia m.in. dot. noszenia na zewnątrz maseczek oraz powrotu pozostałych uczniów do szkół. 

 
czwartek, 6.5.2021 09:32
środa, 5.5.2021 10:30
środa, 5.5.2021 08:45
środa, 5.5.2021 08:11
1
wtorek, 4.5.2021 08:49
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz