Minister ogłosił zmiany w obostrzeniach. Jakie?

środa, 21.4.2021 15:38 8706 5

Po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego 21 kwietnia odbyła się konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego ws. obostrzeń.

Przypomnijmy, że 21 kwietnia zanotowano ponad 13 tysięcy przypadków nowych zakażeń koronawirusem. I choć te liczby rzeczywiście spadają to wciąż niepokojąca jest liczba zgonów. W ciągu ostatniej doby zmarło 740 osób.

- Dzisiejsza liczba zakażeń oznacza kontynuację trendu spadkowego jeśli chodzi o nowe zachorowania. Poprawia się sytuacja w szpitalnictwie, widzimy trend zmniejszania się obłożenia łóżek. Pozytywne sygnały docierają do nas, że liczba badań maleje, ale widzimy też, że lekarze POZ-u zlecają ich mniej. Apogeum jeśli chodzi o trzecią fale mamy za sobą, również tę dot. hospitalizacji - cały czas poziom zakażeń utrzymuje się jednak nadal na wysokim poziomie - mówi minister Adam Niedzielski. - Jeśli chodzi o liczbę zgonów, apogeum mamy za sobą. Analizując sytuację patrzymy także na regiony, gdzie sytuacja jest zróżnicowana. W niektórych spada liczba zakażeń, a w innych sytuacja jest nadal trudna m.in. w województwie śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim. 

Na Dolnym Śląsku utrzymane zostają wszystkie dotychczasowe obostrzenia. 

Pozostałe województwa:

- hybrydowa nauka dla dzieci w klasach od I do III od najbliższego poniedziałku.

- przywrócone zostaje funkcjonowanie branży beauty: otwarcie m.in. kosmetyczek, fryzjerów od 26.04.

W przyszłym tygodniu przedstawiony zostanie szczegółowy plan odmrażania gospodarki na cały maj: dot. funkcjonowania branży gastronomicznej i hotelarskiej, organizacji komunii i wesel.

W przyszłą środę minister przedstawi swoje zalecenia m.in. dot. noszenia na zewnątrz maseczek oraz powrotu pozostałych uczniów do szkół. 

Przeczytaj komentarze (5)

Komentarze (5)

środa, 21.04.2021 21:45
Od dawna olewam co ten głupek gada, sam dbam o...
Morawiecki WON środa, 21.04.2021 22:30
WHO (wreszcie) przyznaje, że testy PCR tworzą fałszywie dodatnie wyniki.1. https://tulublin.pl/index.p
Autor środa, 21.04.2021 16:15
Jeżeli podła zmiana dopuści do nas wariant indyksji, tak jak...
Dsw czwartek, 22.04.2021 07:50
Dopuści? Czyli rozumiem, że sytuacja epidemiczna w danym kraju zależy,...
środa, 21.04.2021 15:44
wkoncu wracamy do normalnosci , wkoncu wesele bedzie