komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 21 czerwca 2021

Alicji, Alojzego

Minister edukacji odpisał rodzicom, którzy obawiają się likwidacji szkół specjalnych

środa, 31.3.2021 12:20 , komentarze: 1 , odsłony: 1264
kategorie artykułu:

Minister edukacji Przemysław Czarnek odpowiedział rodzicom na petycję dot. zmian w zakresie kształcenia specjalnego, pod którą podpisało się ponad 2 tysiące osób. Szef resortu podkreśla, że nie ma zamiaru likwidować szkół.

Szerzej o całej sprawie pisaliśmy tu: [FOTO] "Chcemy żeby wreszcie nas usłyszano"- rodzice nie wierzą ministrowi i zbierają podpisy

W odpowiedzi na wysłane pismo czytamy m.in. że: "Rozwiązania zaproponowane w "Modelu edukacji dla wszystkich" nie przewidują likwidacji szkół i placówek specjalnych, będących ważnym elementem systemu oświaty. Model zakłada równoległe funkcjonowanie, tak jak obecnie, wszystkim form kształcenia specjalnego (...). Celem MEiN jest wykorzystanie potencjału szkół i placówek specjalnych do wspierania szkół ogólnodostępnych poprzez umożliwienie tworzenia Specjalistycznych Centrów Wspierania Edukacji Włączającej jako dodatkowej funkcji placówek specjalistycznych".

- Nie jesteśmy zadowoleni, bo jest to odpowiedź tylko na pytanie co do likwidacji szkół a gdzie reszta np. orzecznictwo? Nie odpuszczamy i nadal będziemy wszystko kontrolować i pilnować - mówi Kamila Milik, inicjatorka zbiórki podpisów.

 

Wasze komentarze

czwartek, 20.5.2021 09:39
10
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz