komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Juliusza, Luboslawa

Minister edukacji odpisał rodzicom, którzy obawiają się likwidacji szkół specjalnych

środa, 31.3.2021 12:20 , komentarze: 1 , odsłony: 863
kategorie artykułu:

Minister edukacji Przemysław Czarnek odpowiedział rodzicom na petycję dot. zmian w zakresie kształcenia specjalnego, pod którą podpisało się ponad 2 tysiące osób. Szef resortu podkreśla, że nie ma zamiaru likwidować szkół.

Szerzej o całej sprawie pisaliśmy tu: [FOTO] "Chcemy żeby wreszcie nas usłyszano"- rodzice nie wierzą ministrowi i zbierają podpisy

W odpowiedzi na wysłane pismo czytamy m.in. że: "Rozwiązania zaproponowane w "Modelu edukacji dla wszystkich" nie przewidują likwidacji szkół i placówek specjalnych, będących ważnym elementem systemu oświaty. Model zakłada równoległe funkcjonowanie, tak jak obecnie, wszystkim form kształcenia specjalnego (...). Celem MEiN jest wykorzystanie potencjału szkół i placówek specjalnych do wspierania szkół ogólnodostępnych poprzez umożliwienie tworzenia Specjalistycznych Centrów Wspierania Edukacji Włączającej jako dodatkowej funkcji placówek specjalistycznych".

- Nie jesteśmy zadowoleni, bo jest to odpowiedź tylko na pytanie co do likwidacji szkół a gdzie reszta np. orzecznictwo? Nie odpuszczamy i nadal będziemy wszystko kontrolować i pilnować - mówi Kamila Milik, inicjatorka zbiórki podpisów.

 

Wasze komentarze

środa, 24.3.2021 09:30
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec