Mieszkańcy Łażan dbają o swoją wieś

poniedziałek, 2.7.2018 14:36 696 0

Postanowili wspólnie zadbać o swoje otoczenie. Pracowali społecznie przez kilkanaście dni, ale efektem tego wysiłku jest uporządkowany skwer przy ulicy Szkolnej w Łażanach.

Jest estetycznie i schludnie. Zdobią go także zielone krzewy, które wspólnie zasadzili mieszkańcy wsi - członkowie Stowarzyszenia Miłośników Łażan "Przyjazna Wieś". I jak dalej zapowiadają, nie jest to jeszcze koniec wszystkich prac.

- Po zakończonych pracach związanych z budową kanalizacji na terenie naszej wsi, członkowie Stowarzyszenia dokonali uporządkowaniu skweru przy wjeździe na ulicę Szkolną. Wszystkie rosnące w tym miejscu krzaki zostały wycięte, a miejsce to dokładnie wysprzątane. Dzięki zrealizowanym pracom w sposób znaczący został poszerzony również wjazd od ulicy Strzegomskiej do ulicy Szkolnej. W tym pierwszym etapie uformowaliśmy bryłę na skwerze, położyliśmy geowłókninę, posadziliśmy iglaki oraz przestawiliśmy tablicę z nazwą naszego sołectwa. Na jesień planujemy tutaj jeszcze dosadzić iglaki oraz kwiatki, zostaną zamontowane także dwie ławki oraz nowa lampa, która oświetli całe to skrzyżowanie. Teren ten zmienił swój wizerunek i teraz samochody mogą bezpiecznie wyjeżdżać z ulicy Szkolnej widząc całe skrzyżowanie. Składam podziękowania wszystkim mieszkańcom wsi członkom Stowarzyszenia zamieszkałym przy ul. Szkolnej w Łażanach za poświęcony czas, zaangażowanie i pomoc przy uporządkowaniu terenu przy skwerze - mówi Mieczysław Faruń prezes Stowarzyszenia Miłośników Łażan "Przyjazna Wieś".

Wspólna praca popłaca. Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Łażan "Przyjazna Wieś" wiedzą o tym doskonale, dlatego chętnie dbają o każdy zakątek wsi.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)