Mieszkańcy Bojanic, Opoczki i Makowic kolędowali z misyjnym przesłaniem [Foto]

wtorek, 24.1.2023 08:00 674 0

Od 15 lat spotkania noworoczne w Bojanicach mają swoje przesłanie. Nie inaczej było w tym roku. Kolędnicy Misyjni działający przy parafii pw. NMP Częstochowskiej w Bojanicach opowiadali o swoich rówieśnikach w Papui-Nowej Gwinei. Ten odległy skrawek ziemi na Oceanie Spokojnym boryka się z wieloma problemami. Dzieci, którym udaje się chodzić do szkoły często idą do niej pieszo przez busz, 1-2 godziny dziennie w jedną stronę.

Spotkanie noworoczne, na które przybyli mieszkańcy Opoczki Bojanic i Makowic, a także zaproszeni goście było okazją do złożenia sobie noworocznych życzeń i okazją do wspólnych rozmów, tak potrzebnych po okresie pandemii i zamknięcia w domach.

Do seniorów popłynęły również dziecięce życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Kochana babciu, kochany dziadku dziękujemy Ci za wszystko, co dla nas robisz i jak ważnymi osobami jesteście w naszym życiu. Wasza mądrość i doświadczenie wywołują ciepło w naszych sercach każdego dnia. Dziękujemy Wam za wszystko, co dla nas robicie. Kochamy Was bardzo!

Kolędnicy za swój występ otrzymali gromkie brawa, a szczególne słowa uznania otrzymali od obecnego w tym dniu zastępcy wójta gminy Bartłomieja Strózika, ks. proboszcza Marcina Mazura i wiceprzewodniczącego Rady Gminy Świdnica Arkadiusza Piaseczego.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)