Międzynarodowe Zawody CAI 3*, CAI 2* w Powożeniu, Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi oraz Zawody Krajowe w Powożeniu w Stadzie Ogierów Książ

środa, 22.6.2022 17:20 394 0

Już 7 lipca zapraszamy do Stada Ogierów Książ gdzie przez 4 dni w malowniczej scenerii Książańskiego Parku Krajobrazowego odbywać się będą Międzynarodowe Zawody Zaprzęgowe CAI 3*, CAI 2* oraz Zawody Krajowe w Powożeniu. Zawodnicy walczyć będą na rozległym terenie Stada Ogierów Książ znajdującym się w sąsiedztwie Zamku Książ.

Zaproszeni zostali specjaliści najwyższej klasy o międzynarodowych kwalifikacjach i wieloletnim doświadczeniu :

Sędzia Główny Stefan Kęszycki- Polska
 Sędzia  Anna Kęszycka- Polska
 Sędzia Tomasz Mossakowski- Polska
 Sędzia Witold Bogacz- Polska
 Sędzia Roland Morat- Włochy
 Delegat Techniczny Czesława Grycz- Polska

Stado Ogierów Książ należące do Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o.o. na którego terenie odbywać się będą zawody jest jedyną w Polsce państwową hodowlą koni rasy śląskiej. Wyhodowane tu zostały konie, które w wielu konkursach zdobywają najwyższe miejsca na Mistrzostwach Świata- ogier Lokan- Vice Mistrz Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi (ITA 2010), ogier Sonet- Mistrz Świata (NED 2018) oraz II Vice Mistrz Świata (FRA 2020) w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi. Zapowiada się rywalizacja na wysokim poziomie, wspaniałe pozytywne emocje, a także niepowtarzalna atmosfera.
Czterodniowy program zawodów:
Czwartek i piątek ujeżdżenie
Sobota maraton
Niedziela zręczność

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)