Międzynarodowe tournee laureatów świdnickiego "Okiem Młodych"

piątek, 26.9.2014 08:25 2448 0

Zwycięskie filmy V i VI edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy będzie można zobaczyć w Rosji podczas specjalnego pokazu na festiwalu „Flahertiana”. Jak do tej pory, to najdalszy przystanek na trasie międzynarodowego tournee laureatów świdnickiej imprezy.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Flahertiana” w Permie to jedno z najstarszych i najważniejszych przedsięwzięć na mapie wydarzeń filmowych w Rosji. Swoją nazwę zawdzięcza legendarnemu amerykańskiemu reżyserowi – Robertowi Flahertiemu, pionierowi dokumentalistyki. Nagrodzone w Świdnicy filmy doskonale wpisują się w ideę „Flahertiany”, która skupia się przede wszystkim na bohaterze i jego roli w filmie dokumentalnym.

Podczas piątkowego pokazu - 26 września 2014 r., o godzinie 15:00 – widzowie rosyjskiego festiwalu zobaczą „Wojny domowe” Aleksandry Popińskiej, „Dzisiaj w Warszawie, jutro gdzieś w świecie” Grzegorza Brzozowskiego, „Kamyczkowych rycerzy” Anieli Gabryel i „Sondę o kobietach” Mateusza Głowackiego (laureaci V edycji „Okiem Młodych”) oraz „Obóz” Tomasza Jeziorskiego, „Pocztówkę” Bartosza Tryzny, „Nilsa” Aleksandry Maciejczyk, „2x2” Izabeli Kiszczak, „Lecieć- nie lecieć” Anieli Gabryel i „Osiemnastkę” Marty Prus (laureaci VI „Okiem Młodych”). O polskich filmach opowie rosyjskiej publiczności Lech Moliński, dyrektor artystyczny „Okiem Młodych”.

Szczegóły na temat pokazu w Permie: http://eng.flahertiana.ru/program/events.htm?id=21

Więcej o świdnickim festiwalu na stronie www.okiemmlodych.pl

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)