komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

środa, 19 czerwca 2019

Gerwazego, Protazego

Międzynarodowe sukcesy modelarzy z IPMS Świdnica

wtorek, 11.6.2019 10:48 , komentarze: 0
kategorie artykułu:

IPMS Świdnica – Świdnickie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych im. PFT w dniach 25-26 maja 2019 roku uczestniczyło w  Kyiv Scale Modellers Battle 2019 organizowanym przez IPMS Boryspil Ukraina. Była to doskonała okazja do zaprezentowania swoich prac, wymiany modelarskich doświadczeń, zacieśnienia przyjaźni międzyklubowych, ale przede wszystkim do rywalizacji konkursowej. W szranki, na kijowskim festiwalu, stanęło wielu doświadczonych i cenionych modelarzy, nie tylko z Ukrainy,  ale z Polski, Słowacji, Niemiec, Kanady, Izraela, Rosji, Azerbejdżanu, Białorusi.

Najliczniejszą grupą polską, była drużyna reprezentująca IPMS Świdnica w składzie: Tomasz Zbigniew Kędzierski, Piotr Wit, Jacek Miśkiewicz, Krzysztof Bytniewski, Jarosław Klimkowski, Jan Szmiel, Marcin Matejko( nieobecny, wystawiający model), wspierana przez sympatyków nie zrzeszonych- Elżbietę Klimkowską i Mieczysława Barylaka. Modelarze świdniccy odnieśli spore sukcesy  zdobywając wiele nagród i wyróżnień:

I miejsce Marcin Matejko Samoloty Skala 1/32 Laird turner meteo

II miejsca

Jarosław Klimkowski Figurki do 75mm Fallout 3

                                   Pojazdy wojskowe kołowe 1/35 Otter

Krzysztof Bytniewski Samoloty odrzutowe1/72 Mig-29A

Jacek Miśkiewicz Pojazdy wojskowe skala 1/48 Schwimm Wagen

Piotr Wit Samoloty 1/72 Curtiss P36-A

 

III miejsca

Jan Szmiel  Pojazdy wojskowe skala 1/48 Is-2m

                    Śmigłowce Mi 24v

Oprócz modeli i dioram modelarze prezentowali swoje stoisko klubowe, które zostało docenione i nagrodzone I miejscem.  Zwiedzający mogli zapoznać się na nim z wieloletnią historią świdnickiego IPMS, o której zwiedzającym kijowski festiwal, opowiadał prezes stowarzyszenia  Tomasz Zbigniew Kędzierski.

Klubowy wyjazd do Kijowa bogaty był nie tylko w nagrody. Modelarze zwiedzili muzea tematyczne : Narodowe Muzeum Lotnictwa w Kijowie, Muzeum Czarnobylskie, Narodowe Muzeum Historii Wielkiej Wojny Ojczyźnianej 1941-1945. Poznali bogatą historię miasta, dawną i tą współczesną, ciągle żywą na Majdanie Niezależności. Okazją do poznania bogatej kultury Ukrainy były Dni Kijowa, które trwały podczas festiwalu .Wyjazd ten zaowocował nowymi, modelarskimi znajomościami, a co za tym idzie zaproszeniami na podobne konkursy do Lwowa i Azerbejdżanu.

Wyjazd na Kyiv Scale Modellers Battle 2019 był  doskonałą okazja do promowania naszego miasta za wschodnią granicą.

 

 

Wasze komentarze

TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki