Międzynarodowa wyprawa rowerowa w rocznicę wolności i pokoju w Europie

poniedziałek, 23.8.2021 13:52 588 0

Dokładnie dzisiaj (23. sierpnia) Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego gości niderlandzko-niemiecko-polską grupa rowerzystów, która w sobotę 21. sierpnia wyruszyła z Oświęcimia w Polsce do Westerbrock w Holandii, na trasę liczącą 1320 km.

60 młodych ludzi z Polski, Niemiec i Holandii - w większości studentów - rozpoczęło niezwykłą podróż pn. Terug naar Westerbork (po polsku: „Z powrotem do Westerbork") aby uczcić kolejną rocznicę pokoju i wolności w Europie. To niderlandzka inicjatywa, której celem jest upamiętnienie obchodzonej w 2020 r. 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Rajd pierwotnie był zaplanowany na poprzedni rok, ale ze względu na pandemię koronawirusa odbywa się właśnie teraz.

Trasa wiedzie z Oświęcimia przez Krzyżową, Drezno, Poczdam, Berlin, Wolfsburg, Bremę i Papenburg. Punktem docelowym jest dzisiejsze miejsce pamięci Kamp Westerbork w Holandii, do którego uczestnicy rajdu dotrą 31 sierpnia 2021 roku. Na trasie młodzi ludzie odwiedzą miejsca historyczne związane z epoką nazizmu oraz miejsca pojednania, takie jak Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Krzyżowej.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)