Mężczyzna załatwiający potrzeby do dworcowego śmietnika i inne interwencje SM w dniach 24-30.09.

niedziela, 3.10.2021 11:00 797 0

Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w dniach 24-30 września:

24 września ok. godz. 9.00 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał dwa zgłoszenia. Pierwsze dotyczyło bezpańskiego psa wałęsającego się po parkingu przy ulicy Poznańskiej. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Drugie zgłoszenie było od zrozpaczonej mieszkanki Świdnicy, której w tym rejonie uciekł pies. Kobietę skierowano na ulicę Poznańską, gdzie odnalazła swego uciekiniera.

27 września o godz. 14.45 do świdnickiej Straży Miejskiej dotarło telefoniczne zgłoszenie dotyczące libacji alkoholowej, którą na jednej z ławek w rejonie Placu Grunwaldzkiego urządziło sobie czterech mężczyzn. Interwencja patrolu straży zakończyła się wystawieniem dwóch mandatów karnych oraz skierowaniem dwóch wniosków o ukaranie do sądu.

28 września o godz. 5.00 patrol straży miejskiej monitorując świdnicki Rynek zanotował uszkodzenie budynku SIOK. Od elewacji odpadł duży fragment gzymsu. Zagrożone miejsce zostało odpowiednio wygrodzone taśmą ostrzegawczą, a o incydencie powiadomiono zarządcę.

Tego samego dnia dyżurny Straży miejskiej otrzymał kilka zgłoszeń od operatora monitoringu wizyjnego.

Pierwsze z nich dotarło już o godz. 13.33 i dotyczyło mężczyzny leżącego na ławce w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Na miejscu patrol zastał doskonale znanego z wcześniejszych interwencji bezdomnego. Mężczyzna nie tylko uniemożliwił korzystanie z ławki innym osobom lecz również zanieczyścił ją. Sprawa ta zostanie rozpatrzona przez Sąd Rejonowy w Świdnicy.

O godzinie 16.58 poinformowano o dwóch mężczyznach spożywających alkohol na przystanku komunikacji miejskiej w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Strażnicy skierowani na miejsce potwierdzili zgłoszenie. W obu przypadkach sprawa zostanie rozpatrzona przez Sąd Rejonowy w Świdnicy.

Po godzinie 22 natomiast operator zauważył mężczyznę leżącego na jednej z ławek w Rynku. Skierowany na miejsce patrol zastał tam obnażonego, nietrzeźwego bezdomnego. Osoba ta została przewieziona do Policyjnej Izby Zatrzymań. Za swój czyn odpowie przed Sądem Rejonowy w Świdnicy.

29 września o godz. 1.12 do świdnickiej Straży Miejskiej dotarło telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego awanturującego i krzyczącego mężczyzny na ulicy Łukowej. Na miejscu strażnicy zastali kolejnego bezdomnego, który również został osadzony do wytrzeźwienia i podobnie jak w poprzednim przypadku sprawa jego zachowania będzie rozpatrywana przez Sąd Rejonowy w Świdnicy.

30 września ok. godz. 16 dyżurny poinformowany został przez operatora monitoringu o nietrzeźwym mężczyźnie, który na poczekalni dworca autobusowego załatwił swoje potrzeby fizjologiczne do kosza na śmieci. Osoba ta została ujęta i osadzona w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Za swój czyn odpowie przed Sądem Rejonowy w Świdnicy.

Źródło: sm.swidnica.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)