komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

wtorek, 25 września 2018

Aurelii, Wladyslawa

Medaliści Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w świdnickiej Szkole Mistrzostwa Sportowego!!!

wtorek, 11.9.2018 08:19 , komentarze: 0 , odsłony: 442
kategorie artykułu:

Powroty, powroty, powroty…. Do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ulicy Traugutta 5 powrócili uczniowie – sportowcy i słuchacze szkoły policealnej. Sezon urlopowy, czas wakacyjny był dla większości bardzo intensywny.

Słuchacze szkoły dla dorosłych doskonalili w praktyce swoje umiejętności a kolarze z SMS-u zaabsorbowani wyścigami, imprezami sportowymi czy zgrupowaniami przemieszczali się po całym świecie. Na sukcesy nie trzeba było długo czekać - Mazurek Dąbrowskiego wybrzmiał pod koniec sierpnia w Szwajcarii, kiedy to polska drużyna juniorska zaimponowała światu, osiągając, w kolarstwie torowym, wynik godny elity. Złoty medal trafił w ręce uczniów SMS-u. Dziś do szkolnych ław powrócili między innymi – Wiktor Richter – złoty medal Mistrzostw Europy; Damian Papierski – złoty medal Mistrzostw Europy i Filip Prokopyszyn – dwukrotny vicemistrz świata i brązowy dwukrotny medalista ME. Pod koniec września uczniowie świdnickiego SMS-u reprezentować będą Polskę w Austrii  na Mistrzostwach Świata w kolarstwie szosowym. Cieszą się uczniowie, trenerzy, nauczyciele, ale i słuchacze Szkoły Policealnej Służb Społecznych i Medycznych, którzy to będą mieli nietuzinkową okazję współpracy z zawodnikami mistrzowskiej klasy. Masażyści, podczas zajęć praktycznych, na idealnie wysportowanych ciałach zawodników mogą  uczyć się struktury każdego mięśnia, każdej anatomiczej prawidłowości.

Korzyści są obustronne – dla kolarzy to miłe regenerować się pod okiem profesjonalistów, a takich to profesjonalistów kształci Szkoła Policealna Służb Społecznych i Medycznych przy ul. Traugutta 5. Jedyna w Świdnicy publiczna szkoła policealna kształci w praktycznych zawodach społeczno-medycznych i daje możliwość zdobycia w krótkim czasie solidnego wykształcenia. Marszałkowska placówka stanowi alternatywną ścieżkę kariery zawodowej dla tych, którzy cenią fachowość i mają sprecyzowane oczekiwania. Bez zbędnej teorii, z nastawieniem na umiejętności, kształci  dorosłych - nie tylko masażystów, ale i terapeutów zajęciowych, opiekunów medycznych, dziecięcych czy kosmetyczki.

Szkoła o profilu medyczno-sportowym  łączy ideę promocji zdrowia z aktywnością fizyczną.  Za każdym wybitnym kolarzem – Rafałem Majką czy Szymonem Sajnokiem stoi sztab nie tylko szkoleniowców czy trenerów, ale cały zastęp terapeutów, rehabilitantów, fizjoterapeutów. Świdnicka szkoła szczyci się możliwością takiej współpracy.

 

 

Wasze komentarze

niedziela, 23.9.2018 10:16
piątek, 21.9.2018 08:12
środa, 19.9.2018 10:41
1
wtorek, 18.9.2018 10:48
poniedziałek, 17.9.2018 12:02
1
czwartek, 13.9.2018 10:26
1
poniedziałek, 10.9.2018 20:45
Muzeum Broni
Muzeum Broni
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Pracuj z GoWork
Pracuj z GoWork
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Auto Max
Auto Max
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra