ME Pony: Duńczycy podwójnymi mistrzami Europy w ujeżdżeniu

niedziela, 18.8.2019 10:46 752 0

Numer jeden światowego rankingu zawodników na kucach w kategorii ujeżdżenia - Alexander Yde Helgstrand na Adriano B, po bardzo udanym występie na czworoboku zdobył w Strzegomiu złoty medal Mistrzostw Europy Pony. Duńczycy na najwyższym stopniu podium stanęli zarówno w konkursie drużynowym, jak i indywidualnym.

Srebrny krążek wywalczyła jego rodaczka Liva Addy Guldager Nielsen na D'Artagnan 187, a brązowy - Niemka Shona Benner na Der Kleine Sunnyboy WE.

Czuję się wspaniale po takim zwycięstwie. Startowałem w pierwszym dniu konkursu, uzyskałem bardzo dobry wynik, więc czekanie cały kolejny dzień na ostateczne wyniki było bardzo emocjonujące. Po przejeździe ostatniego zawodnika byłem bardzo szczęśliwy. Adriano B jest miłym i grzecznym kucem, ale na czworoboku jest bardzo waleczny i stara się o jak najlepszy wynik– podsumował swój występ Alexander Yde Helgstrand. - W tym roku kończę starty na Adriano. Chcę skupić się na konkursach dla dużych koni. W mojej stawce posiadam konia, na którym wygrałem Nordyckie Mistrzostwa w kategorii juniorów i to na nim planuję starty w najbliższym czasie.

16 -latek jest także faworytem niedzielnej rozgrywki o indywidualne medale programu Freestyle, do którego zakwalifikowała się również reprezentantka Polski, Tatiana Bierieznow na Gluckspilz. Polka dzisiejszą rywalizację ukończyła na 21. pozycji w stawce 54 zawodników.

WKKW

Rozegrana w sobotę próba terenowa nie zmieniła zbyt wiele w drużynowym rankingu po ujeżdżeniu. Na prowadzeniu pozostają Brytyjczycy, na drugim miejscu są Francuzi, a na trzecią z czwartej pozycji awansowali Irlandczycy.

Zawodnicy mieli do pokonania 24 przeszkody na torze o długości 2990 metrów. Indywidualnie najlepszy wynik należy do reprezentantki Wielkiej Brytanii Daisy Bathe na SF Detroit. Liderka konkursu po ujeżdżeniu Niemka Sophia Rössel na Camillo We spadła na 5. miejsce. Brytyjka pojechała cross bezbłędnie z zaledwie 5 sekundowym spóźnieniem. Taki sam wynik na crossie uzyskała Francuzka Lisa Gualtieri na O Ma Doue Kersidal, która obejmuje obecnie drugą pozycję. Na trzecim miejscu po czystym przejeździe jest Włoszka Camilla Luciani na Camelot Damgaard.
Julia Witkowska na Chesterze, jedyna Polka startująca w tym konkursie nie ukończyła próby terenowej.

Jutro na zawodników czeka ostatnia rozgrywka na parkurze i wyłonienie indywidualnych i drużynowych mistrzów Europy w WKKW i indywidualnych mistrzów w skokach przez przeszkody.