komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

niedziela, 24 marca 2019

Marka, Gabriela

Masz zadłużenie czynszowe? Skorzystaj z pomocy

piątek, 4.1.2019 15:00 , komentarze: 1 , odsłony: 1878
kategorie artykułu:

Najemcy lokali komunalnych znajdujący się w trudnej sytuacji ekonomicznej, zdrowotnej, którzy z powodów życiowych wpadli w pętlę zadłużenia mogą korzystać z różnych form pomocy Gminy Żarów.

Oprócz znanych wszystkim możliwości wyjścia z zadłużenia takich jak: rozkładanie długów na raty czy możliwość umorzenia odsetek, w przypadku spłaty należności głównej w wyznaczonym terminie, to Gmina zachęca do kolejnej formy pomocy, jaką jest odpracowanie zadłużenia czynszowego.

Gmina Żarów stworzyła dłużnikom posiadającym zadłużenie powyżej trzech miesięcy możliwość odpracowania swoich długów poprzez wprowadzenie programu spłaty zadłużenia czynszowego w formie świadczeń rzeczowych. - Aby skorzystać z tej formy pomocy dłużnik składa w Urzędzie Miejskim wniosek, po zatwierdzeniu którego zawierana jest umowa. Zapłata czynszu stanowiącego zadłużenie następuje w formie świadczenia rzeczowego, które polega na wykonywaniu prostych prac, takich jak: prace porządkowe na terenie miasta i gminy Żarów czy drobne prace remontowe, malarskie i konserwatorskie. Jednocześnie dłużnik zobowiązuje się do należytego i terminowego wykonywania czynności objętych zakresem świadczeń rzeczowych, ścisłego przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz stosowanie się do poleceń osób, pod których nadzorem i kierownictwem praca będzie wykonywana. Z tej formy pomocy skorzystało już 15 osób. Łączna kwota, jaka została odliczona osobom korzystającym z w/w formy pomocy wynosi łącznie 27.216,00 złotych - mówi Agata Krawiec kierownik Referatu Gospodarki Lokalowej Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Zachęcamy wszystkich, którzy mają zadłużenie względem gminy, do skorzystania z tej formy pomocy. Wszelkich niezbędnych informacji udziela Referat Gospodarki Lokalowej Urzędu Miejskiego w Żarowie, pokój nr 15, tel. 74/858-05-91, wew.344.

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 4 godz temu
piątek, 22.3.2019 12:53
6
czwartek, 21.3.2019 10:07
4
środa, 20.3.2019 10:16
1
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Majówka na Węgrzech
Majówka na Węgrzech
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki