komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 5 sierpnia 2021

Oswalda, Marii

Marek i Marcin z Banacha z tytułami finalistów

środa, 21.4.2021 08:44 , komentarze: 0 , odsłony: 331
kategorie artykułu:

W kwietniu zapadają rozstrzygnięcia w olimpiadach przedmiotowych. W tym roku odbywały się one w formie zdalnej. W II Liceum Ogólnokształcącym w ostatnim tygodniu dwóch uczniów uzyskało tytuł finalisty i będą zwolnieni z egzaminu maturalnego z wynikiem 100%

Marek Lurka, uczeń klasy trzeciej otrzymał tytuł finalisty 45 edycji Olimpiady Artystycznej w sekcji historia sztuki. Podczas zawodów centralnych Marek w pierwszym dniu rozwiązywał testy a w drugim przeprowadził analizę porównawczą rzeźb Rodina i Brancusiego. Opiekunem olimpijczyka, który w ten sposób otrzymał 100% na egzaminie maturalnym z historii sztuki, jest pani Joanna Waksmundzka.

Marcin Kłos, uczeń klasy drugiej ma już zapewniony 100% wynik na egzaminie maturalnym z historii. Uzyskał tytuł finalisty XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”. Opiekunem ucznia jest pani Zofia Skowrońska-Wiśniewska.

W zawodach centralnych wzięło udział 218 uczniów. Zgodnie z Regulaminem Olimpiady, by uzyskać tytuł finalisty, należało zdobyć minimum ocenę dobrą. Zawody centralne składały się z dwóch części: cześć pierwsza polegała na napisaniu w ciągu 180 minut pracy pisemnej na jeden z pięciu tematów. Marcin wybrał temat: "Porównaj powstanie listopadowe i styczniowe pod względem organizacji władz i form walki". Powyższa praca uzyskała ocenę celującą. Druga część zawodów będzie polegać będzie na rozwiązywaniu zadań w kilku konkurencjach (m.in. broń, malarstwo batalistyczne, film, fotografia wojenna, itp.), a także na przygotowaniu prezentacji i oprowadzaniu po losowo wybranych obiektach historycznych. Jeżeli Marcin uzyska w niej dobry wynik zostanie uhonorowany tytułem laureata.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 2.8.2021 13:36
czwartek, 15.7.2021 09:11
wtorek, 6.7.2021 12:10
środa, 30.6.2021 14:30
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica