komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

sobota, 20 października 2018

Ireny, Kleopatry

Marcin Paluszek - kandydat na Prezydenta Miasta Świdnicy

poniedziałek, 24.9.2018 10:02 , odsłony: 1646
kategorie artykułu:

Marcin Paluszek jest najmłodszym  i niezależnym kandydatem na Prezydenta Świdnicy, pełnym zapału, energii i wiedzy, żeby zmieniać na lepsze swoje miasto.

Marcin Paluszek jest rodowitym świdniczaninem. Ma 34 lata. Ukończył z wyróżnieniem I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy. W 2003 roku zdobył tytuł najlepszego maturzysty w Świdnicy. Laureat wielu olimpiad na poziomie centralnym z wiedzy o Unii Europejskiej i historii. Ukończył równolegle dwa kierunki w trybie dziennym na Uniwersytecie Wrocławskim- stosunki międzynarodowe oraz administrację. Odbył również studia podyplomowe w zakresie Prawa Inwestycyjnego (Uniwersytet Wrocławski) oraz Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (Uniwersytet Przyrodniczy). Kontynuował także studia europejskie na Uniwersytecie Tallińskim w Estonii. Miał okazję zdobyć doświadczenie pracując m. in. w Ambasadzie RP w Tallinie, następnie pracował jako specjalista ds. europejskich projektów inwestycyjnych. Obecnie jest doświadczonym specjalistą w międzynarodowej firmie w zakresie kompleksowego wsparcia biznesu, zarządzania projektami oraz ryzykiem. 

W 2012 roku założył Świdnickie Forum Rozwoju. Jest pomysłodawcą budżetu obywatelskiego w naszym mieście. Podjął szereg inicjatyw zwiększających aktywność społeczną świdniczan – również w ramach ogólnopolskiej akcji Masz Głos Masz Wybór.

Od 2014 roku pełni mandat Radnego oraz jest Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Świdnicy. Biegle posługuje się językiem angielskim oraz francuskim. Pasjonat historii, urbanistyki, europeistyki. W wolnej chwili podróżuje, jeździ na rowerze i dużo biega.

- Nie mam szerokich znajomości wśród ludzi „na świeczniku”, nie znam się na układach, które istnieją w naszym mieście. Nie interesuje mnie to! Tak samo jak nie interesuje to na co dzień zwykłych świdniczan pochłoniętych pracą i codziennymi obowiązkami. Nie jestem od nikogo uzależniony. Wiem, że tylko, dzięki swojej ciężkiej pracy można osiągnąć założony prze siebie cel. I to jest moja zaleta- podkreśla Marcin Paluszek.

- Nie będę miał też dziesiątek billboardów szpecących miasto, będę rozmawiał z każdym mieszkańcem z osobna. Chcę miasta, które jest nastawione głównie na zwykłe potrzeby świdniczan. Chcę samorządu, w którym decyzje nie zapadają ponad ich głowami. Priorytetem będzie zrealizowanie programu Świdnicy Jutra! Jeśli ten cel osiągniemy, wtedy w mieście dobrze będzie się czuł każdy mieszkaniec. Ważne będzie również zatrzymanie w Świdnicy dwudziesto-, trzydziestolatków. Mamy program, który jest kompleksowy, merytoryczny i to jest moja broń! Proszę o głos już 21 października. Gwarantuję, że swoją ciężką pracą udowodnię, że jestem tego głosu wart!  – mówi Marcin Paluszek.

Cały program Świdnica Jutra dostępny jest na stronie: www.swidnicajutra.pl

Na bieżąco działalność Marcina Paluszka można śledzić na stronie:

www.marcinpaluszek.blox.pl

Oficjalny profil na Facebooku: radny.mpaluszek

 
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Auto Max
Auto Max
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY