Mała obwodnica Świdnicy: złe oznakowanie zostanie?

środa, 1.10.2014 10:09 15007 3

Absurdalności oznakowania nowooddanej do użytku tzw. małej obwodnicy Świdnicy dopatrzył się sam dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, jednak to prawo zmusza do właśnie takiego a nie innego kierowania ruchem.

O tym, że np. najlepiej jadąc ze Strzegomia na Dzierżoniów kierować się prosto, a nie jak sugerują znaki w prawo na obwodnicę, wiedzą tylko okoliczni mieszkańcy. Nie wiedzą natomiast tego osoby przyjezdne, które przez niefortunne oznakowanie nie tylko mogą się pogubić, ale w dodatku tracą czas i paliwo.

Po interwencji prezydenta poprawiono jedną z wpadek, a o to by sytuacja zmieniła się zabiegają wciąż świdniccy radni. Na sesji obrad 30 września wyjaśniono, że starania nie mają sensu.

- Niech prezydent coś zrobi, sam usunie czy nawet wykopie te znaki, bo to jakiś absurd jest – denerwował się Tadeusz Grabowski.

Radni sugerowali zabieganie o zmianę prawa.

- Jeżeli po pierwszej interwencji coś się udało zrobić, to nie poddawajmy się tak szybko. Nie możemy tego zaakceptować i cicho siedzieć, bo od tych znaków można dostać kręćka. Z Wrocławia jedziemy do Wrocławia?? Walczmy, nie gódźmy się na to, bo nie jeden tu pobłądzi.

Jak wyjaśnia Ireneusz Pałac:

- Te oznakowanie reguluje prawo i nie podejmiemy kroków, które są z nim niezgodne. Proszę nie oczekiwać od nas rzeczy niemożliwych.

Wszystko wskazuje na to, że pokrętna obwodnica już taka pozostanie, bowiem prawo zakłada prowadzenie ruchu drogami wyższej klasy.

O przyczynach wprowadzającego w błąd oznakowania w poniższym materiale wideo mówi m.in. Leszek Loch, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei.

 

 
 
MM
Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

pAwEx środa, 01.10.2014 11:17
Mnie tylko interesuje kto zapłaci za naprawienie tych błędów?
czwartek, 02.10.2014 19:08
Rozumiem, że to miało być pytanie retoryczne? Wszyscy wiemy kto...
Polonus. środa, 01.10.2014 11:13
Drzewiecki mial racje mowiac, ze Polska to dziki kraj!!!