Ma 92 lata i nie zwalnia tempa. Jest prawdopodobnie najstarszym pracującym fryzjerem w Polsce

piątek, 12.6.2020 13:32 4034 1

W 2014 roku otrzymał tytuł Zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej. Marian Teodorczyk jest prawdopodobnie najstarszym, ciągle pracującym fryzjerem w Polsce. W powrocie do pracy i klientów nie przeszkodziło mu także zamrożenie gospodarki. Z energią wrócił do swoich stałych klientów. I wcale nie zamierza zwalniać tempa!

Pan Marian swoją karierę we fryzjerstwie rozpoczął w latach czterdziestych od ukończenia szkoły i otrzymania tytułu zawodowego. Swój pierwszy zakład otworzył w Strzegomiu w 1957 roku.

- Gdyby człowiek nie lubił, to by dotychczas nie pracował już może. Ale jak już się zaczęło, to tak już człowiek musi. W innym zawodzie nigdy nie pracowałem. Nogi jakoś zdrowe, wychowany na wsi chłopak - opowiadał pan Marian dziennikarzom stacji TVN.

Dziś ma stałych klientów, nawet takich, którzy przychodzą na ścięcie włosów od... kilkudziesięciu lat. Pana Mariana znają także doskonale mężczyźni, którzy skoszarowani byli w strzegomskiej jednostce wojskowej.

- Połowa jednostki do niego chodziła. Wspaniały fachowiec i człowiek - wspomina pan Ryszard.

Fryzjer, pomimo trwającego kilka tygodni zamrożenia gospodarki, podczas którego zakłady fryzjerskie musiały pozostać zamknięte, przetrwał i wrócił do pracy.

- Trzeba było zamknąć. Pracownicy, jak chciałem utrzymać, to trzeba było zapłacić. Jak człowiek tyle lat pracuje to zawsze sobie coś odłożył. Nawet nie staraliśmy się o tę zapomogę - dodaje pan Marian.

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Szyszko piątek, 12.06.2020 20:36
Chodzę do tego Pana regularnie. Strzyże powoli ale bardzo...