komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 4 marca 2021

Lucji, Kazimierza

Lutowa sesja rady

poniedziałek, 22.2.2021 14:18 , komentarze: 0 , odsłony: 159
kategorie artykułu:

Podczas lutowej sesji Rady Gminy Dobromierz, wprowadzono szereg zmian w obrębie budżetu gminy, zabezpieczając m.in. środki na budowę odcinków kanalizacji sanitarnej w Czernicy i Dzierzkowie, rozbudowę sieci kanalizacyjnej w Gniewkowie i w Borowie, przygotowanie terenów pod budownictwo mieszkaniowe w Dobromierzu, wykup działek pod budowę drogi wewnętrznej w Szymanowie, położenie nowej nawierzchni asfaltowej na drodze gminnej w Dzierzkowie, Serwinowie i w Borowie, wykonanie kominów kotłowni olejowej w szkole w Roztoce, czy rozbudowę oświetlenia ulicznego w Kłaczynie.

Zaplanowano również wykorzystanie z nadwyżki budżetowej z roku 2020 kwoty ponad 1,9 mln zł na udział środków własnych w zadaniach inwestycyjnych pn. "Budowa kanalizacji sanitarnej w Aglomeracji Gniewków, gmina Dobromierz - II Etap, budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Roztoce, Borowie i Jugowej" i "Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Jaskulin, Siodłkowice, Szymanów, Gmina Dobromierz - II Etap". Do budżetu wprowadzono zadanie inwestycyjne pn. "Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Jaskulin, Siodłkowice, Szymanów, Gmina Dobromierz - III Etap". Zwiększono ponadto udział środków własnych w zakresie budowy boiska do siatkówki przy basenie kąpielowym w Dobromierzu.

Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa oraz możliwość regulowania należności podatkowych w kasie Urzędu i poprzez bankowość elektroniczną podjęto decyzję o odstąpieniu od poboru podatków w drodze inkasa.

Ze względu na niekorzystną wysokość budżetu unijnego dla Dolnego Śląska w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2021-2027, Rada Gminy Dobromierz wydała apel skierowany do Prezesa Rady Ministrów o podjęcie natychmiastowych działań mających na celu znaczne zwiększenie puli środków unijnych dla naszego regionu.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 3 godz temu
dzisiaj, 6 godz temu
środa, 3.3.2021 14:21
środa, 3.3.2021 13:43
poniedziałek, 1.3.2021 09:47
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica