Linia 30 do likwidacji? Gmina odnosi się do spekulacji na temat funkcjonowania komunikacji publicznej

środa, 7.2.2024 12:51 4285 2

We wtorek, 6 lutego przedstawiciele Urzędu Gminy Świdnica spotkali się z przedstawicielami Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy, którzy odpowiedzialni są za opracowanie i kontrolę realizacji rozkładów jazdy autobusów komunikacji miejskiej MPK Świdnica. Wydział Transportu reprezentowali dyrektor Sławomir Kwiatkowski oraz Henryk Staniszewski.

- Powodem spotkania były między innymi docierające do władz gminy niepokojące - i jak się okazuje - nieprawdziwe informacje o rzekomej likwidacji kursu linii nr 30, docierającej do Bystrzycy Dolnej, Burkatowa, Bystrzycy Górnej i Lubachowa. Prawdą jest, że miasto Świdnica przystępuje do reorganizacji oferty przewozowej komunikacji miejskiej, lecz nie dotyczy to linii podmiejskich. Trasy autobusów obsługujących linie na terenie gminy Świdnica pozostaną o niezmiennym przebiegu, nie zmniejszy się także ilość kursów - dementuje Urząd Gminy w Świdnicy.

Rozkłady jazdy można znaleźć na stronie świdnickiego MPK - TUTAJ. Można również korzystać z aplikacji myBus online, która oprócz tradycyjnego rozkładu jazdy, wyświetla najbliższe odjazdy na podstawie danych uzyskanych ze śledzenia pojazdów przez system GPS.

UG Świdnica

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

olo piątek, 09.02.2024 12:46
Przydałby się jakiś kurs do Modliszowa w weekend, zwłaszcza od...
Maciek czwartek, 08.02.2024 16:22
gmina do likwidacji