Lewiatan: Posłowie wysłuchali apelu pracodawców
Dzisiaj sejmowa KomisjaCyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, po apelu pracodawców, m.in. Konfederacji Lewiatan, odroczyła prace nad projektem ustawy Prawo komunikacji elektronicznej.
Posłowie zorganizują 6 marca br. wysłuchanie publiczne w sprawie tej ustawy i przepisów wprowadzających.
Pracodawcy w trosce o dbałość i najwyższą jakość procesu legislacyjnego dotyczącego projektu ustawy PKE apelowali o przesunięcie terminu przedstawienia przez Komisję sprawozdania. Wyrażali obawy, czy w ciągu jednego dnia możliwe będzie przeprowadzenie w pełni merytorycznej dyskusji, zapewniającej również niezbędną przestrzeń do wypowiedzenia się stronie społecznej, zwłaszcza na polach, które w sposób szczególny i bezpośredni oddziałują na adresatów tych przepisów, jak i odbiorców usług, i które nie były wcześniej dyskutowane w ramach konsultacji społecznych.
- Cieszymy się, że posłowie wysłuchali głosu biznesu i odroczyli posiedzenie KomisjiCyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii. Prawo komunikacji elektronicznej to skomplikowany akt prawny, który w sposób fundamentalny oddziałuje na sektor teleinformatyczny, zastępując obowiązującą od blisko dwóch dekad ustawę Prawo telekomunikacyjne oraz wprowadzając nowy ład w obszarze szeroko rozumianej komunikacji elektronicznej. Pośpiech w pracach nad tymi regulacjami nie jest wskazany – mówi r.p. Krzysztof Kajda, zastępca dyrektora generalnego Konfederacji Lewiatan.
Zdaniem Lewiatana nowy projekt prawa komunikacji elektronicznej narusza prawa przedsiębiorców i konsumentów. Będzie miał niekorzystny wpływ na prywatność i cyberbezpieczeństwo. Przepisy są niejasne, rodzą wątpliwości interpretacyjne.
Zmiany w ustawie o radiofonii i telewizji, tzw. lex pilot wprowadzone zostały nieoczekiwanie i bez jakichkolwiek konsultacji.
Konfederacja Lewiatan
Dodaj komentarz
Komentarze (0)