Lekcja z policjantem w SP w Grodziszczu

środa, 20.10.2021 12:07 442 0

Czym jest czyn karalny, jakie zachowania świadczą o demoralizacji, czym jest hejt i cyberprzestępstwa – to tylko cześć zagadnień jaka została omówiona z uczniami SP w Grodziszczu. Zamiana codziennej lekcji na lekcję z policjantem cieszy się dużym poparciem dyrekcji, nauczycieli, ale i samych uczniów, dlatego kolejny raz sierż. szt . Michał Rzepecki przy szkolnej tablicy poruszał problemy z jakimi mierzy się współczesna młodzież.

Sierż. szt. Michał Rzepecki, funkcjonariusz Wydziału Prewencji świdnickiej komendy regularnie spotyka się z młodzieżą by omywać nurtujące ich problemy i aktualne tematy którymi zainteresowani mogą być młodzi ludzie.

Kolejna taka lekcja została przeprowadzona 18 października w SP w Grodziszczu z uczniami klas 4-8. Funkcjonariusz w trakcie zajęć poruszył problem hejtu oraz cyberprzemocy, wyjaśnił także do czego służy Internet i jak bezpiecznie z niego korzystać. Zwrócił uwagę także na zachowania które mogą świadczyć o demoralizacji i wyjaśnił czym jest czyn karalny.

Pozostaje mieć nadzieję, że tego typu spotkania przyczynią się do podniesienia świadomości młodych ludzi na temat zachowań niezgodnych z prawem i zwalczania przestępczości nieletnich.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy

Dodaj komentarz

Komentarze (0)