komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 8 lipca 2020

Edgara, Elzbiety

Lekarz urwał dziecku główkę podczas porodu. Postępowanie umorzone

poniedziałek, 13.5.2019 09:51 , komentarze: 11 , odsłony: 15808
kategorie artykułu:

Po ponad dwóch latach Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu nadal nie udało się zamknąć śledztwa i postawić zarzutów ws. śmierci noworodka w świebodzickim szpitalu. Do zdarzenia doszło 18 stycznia 2017 roku. Postępowanie umorzył za to Dolnośląski Rzecznik Dyscyplinarny Izby Lekarskiej.

Przypomnijmy:

W czwartek, 18 stycznia na oddział świebodzickiego szpitala trafiła młoda kobieta w 22 tygodniu ciąży. Pacjentka skarżyła się na silne bóle, tego samego dnia rozpoczęła się akcja porodowa. Niestety, podczas niej doszło do dramatycznego wydarzenia. Ginekolog w czasie porodu urwał maluchowi główkę.

- Wyskoczyły nóżki dziecka. Poczułam, jak lekarz z dużą siłą ciągnie to dziecko za nogi. No i ja powiedziałam, że strasznie mnie to boli. Żeby przestał tak robić, bo nawet zwierząt się tak nie traktuje. Wtedy cała sala zamarła. Wszyscy przestali się odzywać.  Nie mogę się otrząsnąć z tego i moja rodzina tak samo. Rozeszliśmy się z byłym narzeczonym, bo po prostu nie mogliśmy się pozbierać. On też miał myśli samobójcze, próbował się zabić. Ciężka strata, ogólnie dla nas jest bardzo ciężka - mówi strzegomianka, pani Natalia w rozmowie z dziennikarzem TVP Wrocław i zapowiada złożenie pozwu cywilnego. 

Lekarz nie był wtedy etatowym pracownikiem szpitala, pełnił w nim dyżury na oddziale ginekologiczno-położniczym, a na co dzień, jak informowała rzecznik szpitala, pracował w szpitalach o najwyższym stopniu referencyjności.

Ratowanie zdrowia i życia młodej kobiety, która zgłosiła się z poronieniem zagrażającym, było dla naszego zespołu równie ważne jak bezpieczeństwo płodu. Niestety mimo wysiłków lekarzy ciąży nie udało się utrzymać. Wyjaśnienie zaistniałej sytuacji jest naszym priorytetem, dlatego w pełnym zakresie współpracujemy z prowadzącymi postępowanie instytucjami. Jednocześnie w szpitalu zarządzone zostało przeprowadzenie wewnętrznego postępowania, sprawdzającego realizację przyjętych procedur i prawidłowość postępowania personelu medycznego  - wyjaśniały w styczniu 2017 roku, po opisaniu sprawy przez naszą redakcje, władze szpitala.

Śledztwo zostało przeniesione do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. I choć od tego tragicznego zdarzenia minęły już ponad dwa lata, to nadal nikomu nie  postawiono zarzutów. Postępowanie za to umorzył Dolnośląski Rzecznik Dyscyplinarny Izby Lekarskiej, który nie dopatrzył się w postępowaniu lekarza Krzysztofa S. żadnych błędów.

fot. pixabay

 

Wasze komentarze

Za aborcję sądzić.
piątek, 17.05.2019 09:15 autor: Dekapitacja
Łeb chamowwi urwac wspolczoje tej pani
środa, 15.05.2019 21:04 autor: A
Przy obecnym rządzie lekarze "mordercy" są bezkarni, zresztą tak sam...
wtorek, 14.05.2019 14:27 autor: Polska idzie w złą stronę
Izba lekarska to paranoja każdego lekarza puszcza bez winy, sa...
poniedziałek, 13.05.2019 19:27 autor: Pp
I to ma być Polska PRAWA?????granda
poniedziałek, 13.05.2019 16:08 autor: Lila
Ja bym go za pitola zlapal i ciagnol z calej
poniedziałek, 13.05.2019 11:54 autor:
Ręka , rękę myje. .. Masakra co...
poniedziałek, 13.05.2019 10:48 autor:
wczoraj, 17 godz temu
poniedziałek, 6.7.2020 18:16
poniedziałek, 6.7.2020 10:43
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec