komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 15 sierpnia 2020

Napoleona, Stelii

Lato w Krzyżowej. Fundacja zaprasza na kolonie i półkolonie dla dzieci i młodzieży

wtorek, 16.6.2020 09:31 , komentarze: 0 , odsłony: 354
kategorie artykułu:

Kolejny rok z rzędu Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży zaprasza do aktywnego spędzenia lata w Krzyżowej. Fundacja zaprasza dzieci i młodzież do skorzystania z oferty artystycznych, językowych i magicznych półkolonii i kolonii.

W tym roku w Krzyżowej odbędą się 4 projekty adresowane do uczestników w wieku od 7 do 17 lat. Ich międzynarodowy charakter jest zależny od obowiązujących zasad i ograniczeń związanych z pandemią COVID-19. W przypadku braku możliwości przyjazdu uczestników z zagranicy, w projektach wezmą udział tylko uczestnicy z Polski.

- Nasze zajęcia mają na celu rozwijanie zainteresowań dzieci, kształtowanie osobowości w duchu współpracy i poszanowania przyrody, zwiększenie umiejętności społecznych i językowych.  Zajęcia będą prowadzone przez międzynarodowy zespół pedagożek z doświadczeniem w edukacji humanistycznej i pozaformalnej. – podkreśla Anna Kudarewska, dyrektorka ds. programowych i kierowniczka MDSM.

W tym roku tematem przewodnim półkolonii w Krzyżowej będzie bliskość natury, ekologia, wiedza o środowisku oraz działania skierowane na jego ochronę. Opierając się na tym temacie przewodnim, odbędą się zajęcia w dwóch profilach – językowym i artystycznym.

Sztuka i różnorodność stanowią centralne elementy kolejnego projektu - „Kuźni Młodych Artystów” - wydarzenia adresowanego do młodzieży w wieku 13-17 lat. - Naszym celem jest stworzenie międzydyscyplinarnej przestrzeni dla kształcenia i doświadczania. Oprócz sesji integracyjnych oraz animacji językowych oferujemy szereg warsztatów i zajęć, które pozwolą młodzieży odkryć swoje talenty i je dalej rozwijać: cyrk, taniec, DIY (Do-It-Yourself: zajęcia artystyczne, majsterkowanie)” – dodaje Anna Kudarewska. 

Natomiast podczas „Magicznego lata” dzieci w atmosferze zabawy będą mierzyć się z pytaniem jak wyobrażają sobie siebie w przyszłości, co by zmienili, gdyby mogli, oraz co oznacza zaufanie i odwaga. Dzieci odwiedzi również profesjonalny iluzjonista, który nauczy je magicznych sztuczek.

Anna Kudarewska zaznacza, że bezpieczeństwo uczestników projektów jest najważniejsze: - Działamy zgodnie z wytycznymi MEN i GIS, a regulaminy wypoczynku znajdują się na naszej stronie internetowej.

Więcej o wakacyjnych projektach Fundacji „Krzyżowa” można znaleźć na stronie Fundacji: www.krzyzowa.org.pl oraz na Facebooku @FundacjaKrzyzowa.

 

 

Wasze komentarze

środa, 5.8.2020 14:55
1
wtorek, 14.7.2020 11:56
wtorek, 30.6.2020 09:24
wtorek, 30.6.2020 09:09
piątek, 26.6.2020 10:30
1
czwartek, 25.6.2020 08:47
środa, 24.6.2020 12:57
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica