komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 18 stycznia 2020

Piotra, Małgorzaty

Ksiądz wysyłał niestosowne SMS-y 13-latce

piątek, 1.3.2019 09:33 , komentarze: 29 , odsłony: 18347
kategorie artykułu:

W 2015 roku pełnił posługę jako wikariusz w Jaworzynie Śląskiej. Wcześniej uczył dzieci jako katecheta w jednej z podstawówek w Żarowie i Nowej Rudzie. W 2017 roku trafił do Ząbkowic Śląskich z Kłodzka. Ksiądz Michał J., właśnie został oddelegowany do domu księży emerytów w Świdnicy. Za wysyłanie niestosownych SMS-ów do 13-letniej dziewczynki.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ząbkowicach Śląskich. Organom ścigania udało się zabezpieczyć telefon nastolatki, wkrótce zostanie też przesłuchana w obecności psychologa.

- Prowadzimy postępowanie, które nadzoruje prokuratura rejonowa w Ząbkowicach Śląskich, w sprawie dotyczącej kontaktu SMS-owego dorosłego duchownego z osobą poniżej 15 roku życia, dokładnie z 13-latką – mówi Doba.pl Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Sprawa jest więc poważna. Duchowny był wikarym w jednej z ząbkowickich parafii, wcześniej pełnił posługę także w Kłodzku, Jaworzynie Śląskiej i Żarowie. Na forum z powiatu świdnickiego, pod informacją o postępowaniu prokuratury i SMS-ach księdza z 13-latką, pojawiły się m.in. takie komentarze:

"Uczył w naszym gimnazjum chwile.... Już wtedy pisał smsy do dziewczyn"

"Pamiętam to i te akcje z smsami"

"Jeśli to ten, o którym myślę, to wcale mnie to nie dziwi, w gimnazjum cały czas komentował dziwnie i mnie i koleżanki tyle, że każdy naturalnie wiedział, żeby olewać typa."

"Ten ks. jak był w podstawówce gadał do mnie sexy bomba hahah"

- Z kolei ja dobrze czuje się w towarzystwie zarówno młodzieży, jak i osób starszych - przyznaje Michał J.. - Moim marzeniem jest, by w przyszłości otworzyć świetlicę czy też klub dla młodzieży - mówił w 2010 roku w tygodniku Niedziela, tuż przed wyświęceniem.

- W momencie otrzymania takich informacji niezwłocznie podjęliśmy decyzję o odwołania księdza z parafii i zakazy wykonywania posługi duszpasterskiej do czasu wyjaśnienia sprawy. Postępujemy zgodnie z wytycznymi konferencji Episkopatu Polski i prawa karnego. Ksiądz przebywa obecnie w domu emerytów w Świdnicy. Nigdy wcześniej nie otrzymywaliśmy informacji o niestosownym zachowywaniu się księdza - mówi doba.pl, rzecznik Diecezji Świdnickiej, ks. Daniel Marcinkiewicz.

Jeśli podejrzenia śledczych potwierdzą się, księdzu grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności z art. 200a Nawiązywanie kontaktu z osoba małoletnią za pomocą systemu teleinformatycznego w celach pedofilskich § 1. "Kto w celu popełnienia przestępstwa określonego w art. 197 zgwałcenie lub wymuszenie do poddania się innej czynności seksualnej § 3 pkt 2 lub art. 200 obcowanie płciowe z osobą małoletnią lub doprowadzenie jej do poddania się czynnościom seksualnym, jak również produkowania lub utrwalania treści pornograficznych, za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej nawiązuje kontakt z małoletnim poniżej lat 15, zmierzając, za pomocą wprowadzenia go w błąd, wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania sytuacji albo przy użyciu groźby bezprawnej, do spotkania z nim, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

fot. pixabay

 

Wasze komentarze

Zmień dilera. I to szybko.
piątek, 01.03.2019 10:47 autor: Jj
Alternatywą będzie rychłe wstąpienie do ...
piątek, 01.03.2019 11:03 autor:
JESZCZE NIE MA WYROKU A WY JUŻ OSKARŻACIE . Nie...
piątek, 01.03.2019 18:23 autor: ZĄBKOWICZANIN
MASZ PRAWDE. PO SPRAWIE SIĘ OKARZE!
piątek, 01.03.2019 18:26 autor: nie ważne kto ważne że wieże
JESZCZE NIE MA WYROKU A WY JUŻ OSKARŻACIE . Nie...
piątek, 01.03.2019 18:28 autor: ZĄBKOWICZANIN
Czas by się odezwali parafianie z Podw. Krzyża w Kłodzku,co...
piątek, 01.03.2019 20:24 autor: Kazimierz
poniedziałek, 16.9.2019 10:45
16
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Pośrednictwo EUCO
Pośrednictwo EUCO
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica