Kruków w gronie najpiękniejszych wsi

środa, 8.10.2014 13:55 1678 0

Mieszkańcy Krukowa zostali laureatami konkursu realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu. Za realizację projektu "Jak wieś Kruków realizuje Odnowę Wsi Dolnośląskiej" w sobotę, 4 października odebrali nagrodę finansową w wysokości 6 tysięcy złotych. 

- W ramach projektu zrealizowaliśmy wiele przedsięwzięć, w tym zagospodarowanie skwerku w centrum wsi, "Kruków to kultywowanie tradycji", "wykonanie tablic informacji turystycznej i witaczy", wiosenne porządki i remont świetlic wiejskiej. Wygrana jest dla nas bardzo ważnym wyróżnieniem i pokazuje, że ciężka praca na rzecz naszej małej ojczyzny się opłaca. To dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz naszych Przyjaciół i Sympatyków odnowa wsi w Krukowie idzie pełną para - cieszy się Katarzyna Banasik, mieszkanka Krukowa.

W konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska 2014" wzięło udział 47 wsi z 33 dolnośląskich gmin. To już jego szósta edycja, która rozgrywana była w czterech kategoriach: "Najpiękniejsza Wieś", "Najpiękniejsza Zagroda", "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi" i "Najlepszy start w odnowie wsi".

W uroczystości wręczenia nagród w sobotę, 4 października wzięło udział blisko tysiąc osób. Wśród nich głównie reprezentacje mieszkańców wsi z całego województwa dolnośląskiego. Krukowianie do Spytkowa przyjechali z burmistrzem Leszkiem Michalakiem. Nie tylko wspólnie odebrali zasłużoną nagrodę, ale zwiedzali również sam Spytków, wieś czarów i magii, wymienili się również doświadczeniami z mieszkańcami innych wsi.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)