komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 5 grudnia 2020

Sabiny, Krystyny

Krok w stronę dofinansowania remontu ulicy Sikorskiego

sobota, 21.11.2020 10:11 , komentarze: 1 , odsłony: 929
kategorie artykułu:

Wojewoda Dolnośląski, Jarosław Obremski pozytywnie zarekomendował wniosek Świdnicy o dofinansowanie remontu ul. Sikorskiego w ramach Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Miasto stara się o środki zewnętrzne w wysokości 50% poniesionych kosztów całości inwestycji, czyli 1 877 193,00 zł. Oficjalna lista zadań rekomendowanych do dofinansowania powinna zostać ogłoszona przez Wojewodę do końca listopada br., natomiast ostateczną decyzję komu i w jakiej ilości zostaną przyznane środki podejmie Minister Infrastruktury pod koniec I kwartału przyszłego roku.

Świdnica w sumie złożyła 3 projekty w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Dotyczyły one ul. Inżynierskiej, Polna Droga oraz Sikorskiego. Właśnie ta ostatnia inwestycja uzyskała pozytywną rekomendację Wojewody Dolnośląskiego, co znacznie zwiększa jej szanse na uzyskanie dofinansowanie z rządowego programu. Wniosek złożony przez Świdnicę dotyczy remontu ostatniego odcinka ulicy Sikorskiego od skrzyżowania z sygnalizacją świetlną przy ul. Strzegomskiej do skrzyżowania z ul. Langiewicza (odcinek A-B) wraz z sięgaczem ul. Sikorskiego do budynków mieszkalnych. Odnowione mają również zostać chodniki na danym odcinku, dwie zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne oraz kanalizacja deszczowa. Całkowity koszt zadania to 3 754 386,00 zł.

- To dobra wiadomość dla miasta, która daje nam nadzieje na pozyskanie funduszy zewnętrznych bez których realizacja tak kosztownych inwestycji nie byłaby możliwa. Uzyskane dofinansowanie pozwoli nam dokończyć remont ostatniego odcinka ul. Sikorskiego. Dziękuję Panu Jarosławowi Obremskiemu, Wojewodzie Dolnośląskiemu za poparcie naszego projektu – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Ulica Sikorskiego jest  jedną z głównych arterii komunikacyjnych miasta. Stanowi drogę wylotową w kierunku Strzegomia i Legnicy. Natężenie ruchu na drodze jest duże. Na przyległych terenach  z jedynym dojazdem od ul. Sikorskiego, powstają nowe osiedla mieszkaniowe (rejon ul: Podmiejskiej,  Deszczowej, Pogodnej, Potokowej).  Rozbudowuje się również strefa przemysłowa przy ul. Pogodnej. 

W kolejnych edycjach naboru miasto ponownie aplikować będzie o środki na tak potrzebne zadania, jak remont Polnej Drogi i budowa ulicy Inżynierskiej.

 

 

Wasze komentarze

Kiedy likwidacja kostki na saperów parkowej kościelnej to żaden...
sobota, 21.11.2020 13:58 autor: Ten co go wkurza te kocie łby
piątek, 4.12.2020 11:00
1
czwartek, 3.12.2020 14:36
1
poniedziałek, 16.11.2020 00:00
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz