Kreowanie dźwięku i obrazu: rozmowa z Dariuszem Miziarskim

niedziela, 7.7.2024 20:21 734

Tym razem gościmy wyjątkowego twórcę – Dariusza Miziarskiego, znanego szerzej pod artystycznym pseudonimem MIZIDAR. Dariusz to wszechstronny artysta, performer audiowizualny, muzyk, producent muzyczny, twórca cyfrowy i autor licznych projektów video. Od 2016 roku, kiedy to rozpoczął swoją przygodę z muzyką, nieustannie rozwija się artystycznie, angażując się w różnorodne przedsięwzięcia.

W trakcie naszej rozmowy przybliżymy Wam jego najbardziej znaczące projekty, które przyniosły mu uznanie i sporo satysfakcji. Porozmawiamy między innymi o audiowizualnym spektaklu „Helios Copernicus”, który miał swoją premierę w grudniu 2023 roku, oraz o multimedialnym wydarzeniu „3836 LEM” poświęconym twórczości Stanisława Lema. Nie zabraknie również tematu audiobooka „Astronomicos” o Marii Kunic oraz etiudy filmowej „Świtezianka” na podstawie ballady Adama Mickiewicza.

Dariusz opowie nam o swoich inspiracjach, procesie twórczym oraz o tym, jak ważna jest dla niego współpraca z rodziną i przyjaciółmi, którzy wspierają go na każdym etapie realizacji jego projektów. Dowiemy się również, jak wyglądało zakładanie własnego studia oraz mini wydawnictwa muzycznego Arena Muzyczna.

Jest także współzałożycielem i muzykiem w świdnickim zespole NeoFolkowym BERKANAN, który aktualnie kończy pracę nad swoim trzecim albumem. Więcej informacji, zdjęć i klipów znajdziecie na stronie zespołu www.berkananmusic.com.

Zapraszamy do odwiedzenia stron i profili MIZIDAR:
Strona WWW
YouTube
SoundCloud
Facebook
Instagram

Zapraszamy do słuchania. Rozmawia Tomasz Kuriata.

POSŁUCHAJ PODCASTU