„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Akcja policjantów w Świebodzicach

czwartek, 11.8.2022 08:07 421 0

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” świdniccy policjanci odwiedzają dzieci, które spędzają wakacyjny czas w miejscach zorganizowanych form wypoczynku. Takie spotkanie odbyło się dziś w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Świebodzicach. Uczestnicy półkolonii mieli okazję przypomnieć sobie min. najważniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą czy zasady udzielania pierwszej pomocy.

 Sierż. szt. Michał Rzepecki spotkał się z najmłodszymi uczestnikami półkolonii w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Świebodzicach. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo najmłodszych podczas trwających wakacji. Policjant przypomniał dzieciom, jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji, w tym jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą.

Sierż. szt. Michał Rzepecki przypomniał numer alarmowy 112, a także zasady udzielania pierwszej pomocy min. w sytuacji zachłyśnięcia się wodą.

 - Policjant przypomniał także o trwającym konkursie Artystyczny PrzeWodnik którego głównym  tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w wodzie lub nad wodą - mówi  Oficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały gadżety, które umilą wypoczynek nad wodą a także ulotki informujące o zasadach zachowania się nad wodą, a wszystko to w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

foto - KPP Świdnica

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)