komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 20 czerwca 2021

Diny, Bogny

Kostrzańskie dzieci segregują śmieci

czwartek, 6.5.2021 09:47 , komentarze: 0 , odsłony: 249
kategorie artykułu:

Kształtowanie postaw ekologicznych powinno rozpocząć się już u progu edukacji szkolnej. Z myślą o tym właśnie przystąpiliśmy do realizacji projektu „Nasze dzieci segregują śmieci”, którego głównym celem jest uświadomienie uczniom sensu segregacji śmieci i recyklingu.

Projekt skierowany jest do uczniów klas I-III, którzy podjęli się już pierwszych działań związanych z jego realizacją. Zaangażowane jest tu również środowisko rodzinne dzieci, możemy więc mówić o jego szerszym zasięgu.

Pierwszoklasiści zgłębiali tematykę segregacji śmieci czytając z podziałem na role teatrzyk ekologiczny, a później wykonali plakaty tematyczne. Drugoklasiści przypominali sobie zasady zachowania sprzyjające ochronie środowiska, utrwalili wiedzę dotyczącą właściwej segregacji śmieci oraz poznali znaczenie słowa RECYKLING. Nie zabrakło także żywej dyskusji uczniów w tym temacie. Efektem zajęć było wymyślanie haseł promujących EKOzachowania oraz wykonanie prac plastycznych. Konstruowali również prace plastyczno-techniczne pt. "DRUGIE ŻYCIE ODPADÓW". Trzecioklasiści również utrwalili wiedzę w zakresie segregacji odpadów i poznali sposób recyklingu butelek, a efektem zajęć były prace wykonane właśnie z plastikowych butelek.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 6 godz temu
czwartek, 17.6.2021 23:41
czwartek, 17.6.2021 12:19
czwartek, 17.6.2021 08:24
środa, 16.6.2021 11:43
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra