Koronawirus w powiecie. Są pierwsze złamania kwarantanny

czwartek, 2.4.2020 12:04 3107 0

Do 30 marca świdnicka policja odnotowała trzy przypadki złamania kwarantanny w powiecie. W sumie mundurowi sprawdzają kilkadziesiąt osób dziennie.

- We wszystkich trzech przypadkach zostanie wszczęte postępowanie o wykroczenie. Powiadomiliśmy także służby sanitarne, które mogą nałożyć swoje kary - tłumaczy rzecznik KPP Świdnica, Magdalena Ząbek.

Przypomnijmy, że od 1 kwietnia też, specustawa podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę, nakłada obowiązek zainstalowania w swoim telefonie specjalnej aplikacji.

Policja potwierdza, że takie przypadki jak te z powiatu świdnickiego w skali całego kraju i tak są nieliczne. - Polacy wykazują się rozsądkiem i odpowiedzialnością. W ogromnej większości stosują się do obowiązujących ograniczeń – mówi Dawid Marciniak z zespołu prasowego komendy głównej policji.

Warto zatem powtórzyć, że obecnie grzywna nakładana przez sanepid za złamanie przepisów sanitarnych może wynosić aż 30 tysięcy złotych. Dodatkowo policja składa wniosek do sądu o ukaranie delikwentów wychodzących w trakcie trwania kwarantanny poza miejsce przebywania. Apelujemy w tym miejscu w imieniu wszystkich służb o zastosowanie się do obostrzeń, które mogą uchronić życie oraz zdrowie mieszkańców naszego kraju.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)