komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Koronawirus w powiecie. Są pierwsze złamania kwarantanny

czwartek, 2.4.2020 12:04 , komentarze: 0 , odsłony: 2597
kategorie artykułu:

Do 30 marca świdnicka policja odnotowała trzy przypadki złamania kwarantanny w powiecie. W sumie mundurowi sprawdzają kilkadziesiąt osób dziennie.

- We wszystkich trzech przypadkach zostanie wszczęte postępowanie o wykroczenie. Powiadomiliśmy także służby sanitarne, które mogą nałożyć swoje kary - tłumaczy rzecznik KPP Świdnica, Magdalena Ząbek.

Przypomnijmy, że od 1 kwietnia też, specustawa podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę, nakłada obowiązek zainstalowania w swoim telefonie specjalnej aplikacji.

Policja potwierdza, że takie przypadki jak te z powiatu świdnickiego w skali całego kraju i tak są nieliczne. - Polacy wykazują się rozsądkiem i odpowiedzialnością. W ogromnej większości stosują się do obowiązujących ograniczeń – mówi Dawid Marciniak z zespołu prasowego komendy głównej policji.

Warto zatem powtórzyć, że obecnie grzywna nakładana przez sanepid za złamanie przepisów sanitarnych może wynosić aż 30 tysięcy złotych. Dodatkowo policja składa wniosek do sądu o ukaranie delikwentów wychodzących w trakcie trwania kwarantanny poza miejsce przebywania. Apelujemy w tym miejscu w imieniu wszystkich służb o zastosowanie się do obostrzeń, które mogą uchronić życie oraz zdrowie mieszkańców naszego kraju.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 16 min temu
piątek, 10.7.2020 14:17
2
środa, 8.7.2020 11:26
środa, 8.7.2020 10:17
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia