komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 21 czerwca 2021

Alicji, Alojzego

Koniec z noszeniem maseczek na ulicach. Otwarcie kin i basenów. Wchodzimy w kolejny etap odmrażania gospodarki

środa, 27.5.2020 11:28 , komentarze: 24 , odsłony: 12967
kategorie artykułu:

27 maja odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz ministra kultury Piotra Glińskiego. W trakcie spotkania z mediami przedstawiono szczegóły dot. kolejnego etapu odmrażania gospodarki i życia społecznego w Polsce.

- Na początku pandemii wybraliśmy drogę trudną ,która kosztowała sporo naszą gospodarkę. Jesteśmy dzisiaj w innym położeniu pod względem łóżek. Byliśmy w odpowiednim czasie przygotowani na epidemię. Możemy zatem podejmować inne decyzje niż inne kraje, bo stajemy na coraz twardszym gruncie jeśli chodzi o koronawirusa. Każdy dzień przynosi kolejne wyzdrowienia, wykonujemy też coraz więcej testów. Dlatego możemy przejść do kolejnego etapu - mówi premier Morawiecki.

Od 30 maja zmienią się zasady dot. maseczek: w przestrzeniach ogólnodostępnych (czy też zamkniętych, z utrzymaniem dystansu) nie będzie obowiązkowe.

W sklepach, kościołach, urzędach, autobusach czy kinach nadal będą obowiązkowe.

Od 30 maja przestaną obowiązywać ograniczenia dot. ilości klientów w sklepach czy gastronomii. Od niedzieli nie będzie limitu wiernych w kościołach.

Dopuszczona zostanie możliwość organizowania zgromadzeń do 150 osób, także koncerty plenerowe.

Od 30 maja restauracje i bary hotelowe mogą być otwarte i serwować na sali posiłki gościom. Od 6 czerwca natomiast w hotelach mogą zacząć działać baseny, siłownie, kluby fitness.

Właściciele hoteli muszą jednak zachowywać określone zasady sanitarne.

Od 6 czerwca otwarte zostaną kina, baseny, siłownie, solaria, studia tatuażu, salony masażu, sale zabaw, parki rozrywki, sauny. Wyjątek stanowią kluby taneczne. Wesela od 6 czerwca będą mogły się odbywać z uczestnictwem 150 osób.

- Wprowadzamy odmrożenie funkcjonowania kin, teatrów, filharmonii pod 3. warunkami: to nie jest obowiązek - to możliwość; wypełniamy pojemność widowni do 50% tak, by kontakt był rozluźniony oraz nosimy maseczki - mówi minister kultury Piotr Gliński.

 

Wasze komentarze

Najwazniejsze, że wierni bogu mogą się teraz kisić jak sardynki...
środa, 27.05.2020 11:45 autor: PrzetokaOdbytu
Bez komentarza...
środa, 27.05.2020 16:31 autor:
ty jesteś ekspert od dewiacji ??
środa, 27.05.2020 16:16 autor:
Super nowina.
środa, 27.05.2020 11:55 autor:
czwartek, 20.5.2021 09:39
10
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec