komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 24 października 2020

Rafala, Marcina

Konferencja turystyczna w Świdnicy

piątek, 16.10.2020 08:19 , komentarze: 0 , odsłony: 144
kategorie artykułu:

Tegoroczna konferencja turystyczna w Świdnicy dobiegła końca. Specjaliści z branży, naukowcy oraz przedsiębiorcy z Polski i Czech w tym roku spotkali się, aby dyskutować o sieciowych produktach turystycznych wspólnego pogranicza. Wydarzenie odbyło się w ramach unijnego projektu „Turystyka – wspólna sprawa”. W jego trakcie przyznano również nagrody w dwóch kategoriach: Produktu Turystycznego Polsko-Czeskiego Pogranicza oraz Usługi Turystycznej Polsko-Czeskiego Pogranicza.

Tegoroczne wydarzenie jest efektem zorganizowanego przez Świdnicę w 2016 r. Kongresu Turystyki Polskiej. W tej edycji organizatorzy postanowili skupić tematykę wydarzenia wokół trzech aktualnych problemów branży turystycznej – ogólnoświatową pandemią i jej skutkami dla sektora, turystyce transgranicznej i jej problemach oraz współpracy i sieciowych produktach. W ciągu dwóch konferencyjnych dni odbyły się liczne panele dyskusyjne, warsztaty, debaty i dyskusje, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. 

Konferencja turystyczna zorganizowana została w ramach projektu „Turystyka – wspólna sprawa” realizowanego przez miasto Świdnicę oraz Trutnov, miasto partnerskie z Czech. Celem tego projektu jest szeroko pojęta współpraca polsko-czeska na rzecz rozwoju tego sektora, debaty o turystyce pogranicza, a także wzajemna promocja produktów turystycznych. Jego ważnym elementem są nagrody przyznawane samorządom, przedsiębiorcom i obiektom turystycznym uważanych za najlepszych z branży, którzy swoimi pomysłami, nieszablonowym działaniem i kreatywnością zasługują na szczególne wyróżnienie. W tym roku postanowiono wręczyć nagrody w dwóch kategoriach - Produktu Turystycznego Polsko-Czeskiego Pogranicza oraz Usługi Turystycznej Polsko-Czeskiego Pogranicza.


Kapituła konkursu „Turystyka wspólna sprawa” przyznała w tym roku kilku podmiotom nagrody w kategorii „Produkt Turystyczny Polsko-Czeskiego Pogranicza”. Nagrodzono:

- Miasto Kłodzko za dobry klimat dla turystyki, w którym bardzo dobrze czują się zarówno turyści z Czech jak i Polski. Miasto to zachwyca  zabytkowym, wielopoziomowym układem architektonicznym, a jego najbardziej rozpoznawalną częścią jest górująca nad nim twierdza. 

- Kopalnie Złota w Złotym Stoku za jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najchętniej odwiedzanych marek turystycznych Dolnego Śląska i Polski. Marek rozpoznawalnych także wśród turystów z Czeskiego Pogranicza.

- Ogród Dendrologiczny Arboretum Wojsławice uznany za jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów na polsko-czeskim pograniczu. Zdaniem odwiedzających najpiękniej jest tu wiosną, latem i jesienią, gdy rozkwita niezliczoną ilością barw. Znane z bogatego zbioru różaneczników i azalii, liliowców, bukszpanów i niezliczonej ilości mnóstwa innych roślin.

Nagrody w tej kategorii otrzymały również Rybrcoul-duch hor z.s., miasto Paczków oraz Trutnov Trails.

Natomiast nagrody w kategorii Usługa Turystyczna Polsko-Czeskiego Pogranicza otrzymali:

- Ski-Raft sp. z o.o. z Barda, która na polsko-czeskim pograniczu dba od lat o stale wysoki poziom zarówno wody w rzece, jak i adrenaliny krążącej we krwi wielu turystów, organizując spływy pontonowe w kotlinie Kłodzkiej.

- DMO regionu Hradecko i  Centrum Informacji Turystycznej w Hradec Kralove, którzy od lat zarządzają turystyką i promocją turystyczną regionu, w którym najpopularniejsze i najpiękniejsze miasto leżące u zbiegu rzek Łaby i Orlicy nazywane jest "miastem czeskich królewien". Nie tylko promują zabytki i atrakcje turystyczne, ale także podejmują się działań przypominających o jego tożsamości,  unikalności tworząc i rozwijając lokalny produkt Hradecko.

- Waldemar Brygier, redaktor naczelny portalu „Nasze Sudety”, który potrafi poczęstować słowem, z którego wydobywa się tradycyjny smak kuchni polsko-czeskiego pogranicza.  

Nagrodzono także Autocamp Dolce oraz Informační centrum Veselý Výlet v Peci pod Sněžkou a v Temném Dole.

fot. W. Bąkiewicz 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 16 godz temu
czwartek, 22.10.2020 12:16
czwartek, 22.10.2020 12:00
czwartek, 22.10.2020 09:58
czwartek, 22.10.2020 09:04
czwartek, 22.10.2020 09:02
środa, 21.10.2020 11:49
środa, 21.10.2020 11:48
środa, 21.10.2020 09:11
wtorek, 20.10.2020 13:21
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D