komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 8 lipca 2020

Edgara, Elzbiety

Konferencja Episkopatu Polski w Świdnicy poświęcona m.in. pedofilii w kościele

poniedziałek, 10.6.2019 11:47 , komentarze: 21 , odsłony: 4142
kategorie artykułu:

13 i 14 czerwca w Świdnicy odbędzie się zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski, w którym wezmą udział najwyżsi polscy dostojnicy kościelni. Do miasta przyjedzie także abp. Charles Scicluna, sekretarz pomocniczy Kongregacji Nauki Wiary zajmujący się pedofilią w kościele.

W trakcie pierwszego dnia, jak donosi Gość Niedzielny, zaprezentowany zostanie program duszpasterski Kościoła w Polsce na rok liturgiczny 2019/2020. Podniesione zostaną także kwestie związane  z duszpasterstwem kobiet i migracji. 

14 czerwca duchowni zajmą się problemem wykorzystywania seksualnego małoletnich przez księży. Tu sporo do powiedzenia będzie miał abp. Charles Scicluna, sekretarz pomocniczy Kongregacji Nauki Wiary zajmujący się pedofilią w kościele z ramienia papieża Franciszka. Zaprezentowane zostanie także postanowienie rady stałej KEP mające na celu doskonalenie systemu prewencji oraz pomocy ofiarom. Omówione zostanie również wdrożenie przyjętego przez papieża listu apostolskiego "Vos estis lux mundi”, obowiązującego w całym kościele katolickim od 1 czerwca br. 

- Przestępstwa związane z wykorzystywaniem seksualnym obrażają naszego Pana, powodując u ofiar szkody fizyczne, psychiczne i duchowe i szkodzą wspólnocie wiernych - napisał papież Franciszek podkreślając jednocześnie szczególną odpowiedzialność biskupów, a także duchownych diecezjalnych i zakonnych za zapobieganie i zwalczanie tych przestępstw, będących zdradą zaufania wiernych.

13 czerwca w czwartek, o godz. 18.00 w katedrze będzie sprawowana Msza Św., której przewodniczyć będzie ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. 

 

Wasze komentarze

Ha,ha,ha!Ubaw po pachy!
niedziela, 23.06.2019 12:40 autor: podatnik
O Boże ! tyle pedofili w jednym miejscu aż strach...
wtorek, 11.06.2019 15:11 autor: kacper
Drodzy rodzice uprasza się o pilnowanie swoich dzieci i to...
wtorek, 11.06.2019 14:37 autor: AntyPiS
wczoraj, 17 godz temu
poniedziałek, 6.7.2020 18:16
poniedziałek, 6.7.2020 10:43
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica