Koncert kolęd i pastorałek w żarowskim kościele [FOTO]

piątek, 31.1.2020 16:55 2052 1

W niedzielę, 26 stycznia w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie odbył się koncert. Była to okazja do posłuchania najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek, a także możliwość wspólnego kolędowania.

Wspaniałych przeżyć muzycznych dostarczył Chór Cantabo Dominum z Nowej Rudy Słupca oraz zespół instrumentalny pod dyrekcją Kacpra Biruli. Muzycy to grupa ludzi z Diecezji Świdnickiej, którzy od trzech lat pod kierownictwem Wojciecha Budniaka, poprzez organizowane koncerty oraz wydarzenia religijne, dostarczają pięknych przeżyć duchowych słuchaczom. Dzielą się swoim talentem, ale także wiarą. Narracja podczas koncertu pozwoliła na głębsze przeżycie wykonywanych utworów i refleksję nad Bożym Narodzeniem. Uczestnicy koncertu przeżyli pełne wzruszenia chwile. Wykonawców nagrodzono gromkimi brawami.

Organizatorem koncertu był ks. Dziekan Piotr Ważydrąg - proboszcz parafii NSPJ w Żarowie i Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Niezapomniane momenty utrwalił na fotografii p. Marek Wąsowski.

Źródło: um.zarow.pl 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

wtorek, 04.02.2020 14:33
Karnawał 2020 - do kiedy trwa? Karnawał zazwyczaj trwa około dwa...