37-latek jechał ulicami miasta pomimo aktywnego sądowego zakazu. Może trafić do więzienia

sobota, 30.3.2024 10:00 702 2

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego świdnickiej komendy zatrzymali kierującego z sądowym zakazem kierowania pojazdami zatrzymali w czwartek, 28 marca wieczorem. Mężczyzna poruszał się samochodem osobowym ulicą Westerplatte w Świdnicy. Funkcjonariusze po raz kolejny mówią stanowcze "noe" wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i przypominają, że tego typu czyn jest przestępstwem drogowym i może ostatecznie wiązać się z pobytem za kratami więzienia.

37-letni mężczyzna został zatrzymany w czwartek po godzinie 20.00 na ul. Westerplatte w Świdnicy. W trakcie kontroli wyszło na jaw się, że mężczyzna poruszał się samochodem osobowym marki skoda, posiadając aktywny, 3-letni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Sprawca przestępstwa drogowego nie pojechał dalej, a funkcjonariusze sporządzili dokumentację, która ponownie trafi do sądu.

Mężczyzna musi się liczyć także z wysoką grzywną, niewykluczona jest również kara pozbawienia wolności, o czym zadecyduje sąd. Policjanci przypominają, że za kierowanie pojazdem pomimo obowiązującego zakazu sąd ma możliwość zastosowania kary nawet do 5 lat więzienia.

KPP w Świdnicy

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

maturzysta niedziela, 31.03.2024 19:53
rzad stosuje bandyterkę ,to każdemu wolno
niedziela, 31.03.2024 19:51
i co z tego,stosuje prawo jak on to rozumie