Nabożeństwo wielkopiątkowe w Kościele Pokoju. Będzie transmisja w TVP

piątek, 29.3.2024 14:26 863 1

W piątek, 29 marca w Kościele Pokoju odbędzie się wyjątkowe nabożeństwo wielkopiątkowe, które będzie transmitowane przez Program 2 TVP.

 

Wielkanoc i poprzedzające ją dni to dla chrześcijan okres pogłębionej refleksji, czas szczególnej duchowości. Wielki Piątek chcielibyśmy spędzić razem z lokalną społecznością. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wyznania, do wspólnego przeżycia tego czasu w Kościele Pokoju. Osoby, które nie mogą być tego dnia w Świdnicy, będą mogły towarzyszyć nam poprzez transmisję – zaprasza bp Waldemar Pytel.

Tego dnia zobaczymy jeszcze jeden krzyż, na obrazie „Ukrzyżowanie”, które przedstawia Chrystusa na krzyżu i osiem osób zebranych wokół niego. Dwa anioły, które unoszą się obok krzyża, zbierają krew z ran do kielichów. Olej na desce sygnowany GG został namalowany w 1642 r. przez nieznanego, prawdopodobnie śląskiego malarza.

Jest starszy niż sam Kościół Pokoju: początkowo znajdował się w małym tymczasowym kościółku, tzw. Bożej Chatce, która stała w miejscu obecnej świątyni do 1657 r. Wielki Piątek będzie okazją, żeby zobaczyć go na żywo.

Uwaga!Ze względów organizacyjnych związanych z transmisją prosimy o przyjście do Kościoła Pokoju najpóźniej o g. 16.40. Transmisja telewizyjna rozpocznie się o g. 17.05.

Kościół Pokoju w Świdnicy/FB

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

piątek, 29.03.2024 16:28
i tak przerwie je ministra ,jak to ma w zwyczaju